بنياد مسيحي ايرانيان
new

افزایش بی‌ سابقه میل به «مهاجرت» در میان ایرانیان.

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌ جمهوری ایران علام کرد میل به مهاجرت در برخی گروه‌های اجتماعی کشور به «بیش از ۴۰ درصد» رسیده است.
«محمدصادق خیاطیان، رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری ایران اظهار داشت: “رصدخانه مهاجرت ایران در یکی از آخرین گزارش‌های خود شاخص میل مهاجرت را در گروه‌های مورد بررسی را بیش از ۴۰ درصد اعلام کرده است.”
به گزارش سایت «مدارا»، وی همچنین گفت: بر مبنای این گزارش ۵۳ درصد از اساتید دانشگاه و محققان، ۴۵ درصد پزشکان و پرستاران، ۴۳ درصد فعالان کسب‌ و کارها و ۴۰ درصد دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی میل دارند از ایران مهاجرت کنند.
خیاطیان ضمن ابراز تاسف از اینکه در فضای مجازی برخی با عناد قسمت میل به مهاجرت را پررنگ می‌کنند و روی آن مانور می‌دهند، تصریح کرد: “در نشست‌هایی که با نخبگان داشتیم، حدود ۱۵ اقدام اولیه را شناسایی کردیم که اگر انجام شود، امیدی در جامعه نخبگانی ما برای نگهداشت آن‌ها در کشور ایجاد می‌کند. یکی از اقدامات مذکور این است که پروژه‌های امیدآفرینی را تعریف می‌کنیم.”
گزارش سال ۱۴۰۰ رصدخانـه مهاجرت نشان می‌دهد مهاجرت‌هـای اقتصـادی و کاری به مهمترین نوع مهاجرت ایرانیان تبدیل شده اسـت. بر اساس این گزارش، بسیاری از مهاجرت‌هایی که در قالب‌های دیگری به جز تحصیلی یـا پناهجویـی انجـام می‌شـود نیز دلایل یـا زمینه‌های اقتصـادی دارد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »