بنياد مسيحي ايرانيان
new

افزایش آمار ازدواج دختران زیر ۱۳ سال در ایران به دلیل وام ازدواج

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ایران اعلام کرده تسهیلات وام ازدواج موجب شده تا آمار ازدواج دختران زیر ۱۳ سال در کشور افزایش پیدا کند.
به گزارش ایلنا، محمدمهدی تندگویان با اشاره به فوت یک دختر ۱۳ سراوانی در حین زایمان، گفت: «خواسته ما جلوگیری از ازدواج اجباری است. به هر حال علما و برخی از نهادها معتقدند دختران وقتی به یک سنی رسیدند و آمادگی ازدواج داشته باشند باید این اتفاق بیفتد. ما هم نمی‌خواهیم وارد بحث‌های شرعی و فقهی این موضوع شویم.»
این مقام مسئول افزود “این وزارتخانه معترض افزایش تسهیلات ازدواج و عدم ازدواج دختران نیست، بلکه دولت باید حامی حق و حقوق دختران باشد و “دختر بداند می‌تواند برای حقوقش در زمانی که وارد سن قانونی شد، تصمیم‌بگیرد.”
تندگویان با ابراز نگرانی نسبت به اختلاف سنی بالای دختران و همسران‌شان در ازدواج‌هایی از این دست گفت: «وقتی ما شاهد این هستیم که یک دختری با اختلاف سنی بیش از ۱۰ سال ازدواج می‌کند، به نظر ما خود این موضوع یک آسیب است.»
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »