بنياد مسيحي ايرانيان
new

اعمال محدودیت‌ها در چین پس از بروز موارد جدید ابتلا به کرونا

چین پس از ماه‌ها بار دیگر با موارد جدید ابتلا به کرونا در مناطق مجاور پکن رو به رو شده و محدودیت‌هایی اعمال کرده است. در سه کلان‌شهر هم‌مرز با پایتخت، خروج شهروندان از خانه برای یک هفته ممنوع اعلام شد.

مطابق گزارش‌های رسمی، پاندمی کرونا در چین از تابستان به شکل چشمگیری مهار شده و زندگی و فعالیت‌ها در اغلب مناطق به حالت عادی بازگشته است.

خبرگزاری آلمان روز سه‌شنبه، ۱۲ ژانویه گزارش داد که با بروز موارد جدید ابتلا به بیماری کووید۱۹ و قرنطینه شدن ۱۸ میلیون نفر ساکنان دو کلانشهر شیجیاژوانگ و شینگتای، پنج میلیون ساکن شهر لانگ‌فانگ در جنوب پکن هم از روز دوشنبه به مدت یک هفته نباید از خانه خارج شوند.

بنابر این گزارش پس از ماه‌ها که وضعیت در چین به حالت عادی بازگشته بود مسئولان بهداشتی از شناسایی ۵۰۰ مورد ابتلای جدید در استان هبئی (یا هه‌بی Hebei) غافلگیر شده‌اند.

این استان از سه جهت پایتخت را در برگرفته و نگرانی از سرایت ویروس کرونا به پکن باعث اتخاذ تدبیرهای پیشگیرانه و قرنطینه تمام ساکنان سه کلانشهر شده است.

کمیسیون بهداشت استان هبئی روز سه‌شنبه از شناسایی ۴۰ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید۱۹ در این استان خبر داد. این تعداد روز قبل ۸۲ مورد گزارش شده بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »