بنياد مسيحي ايرانيان
new

اعلام حکم ضدانسانی ۲۰ سال حبس برای زندانی سیاسی زهرا صفایی و فرزندانش

قضاییه ولایت فقیه در یک حکم ضدانسانی، زندانی سیاسی زهرا صفایی و دو فرزندش پرستو و محمدمسعود معینی را به ۲۰ سال حبس محکوم کرد.
بر اساس متن کامل دادنامه که به دست کانون حقوق بشری نه به زندان نه به اعدام رسیده است، قضاییه ولایت فقیه در تاریخ ۴ بهمن ۹۹ حکم زندانی سیاسی زهرا صفایی،‌ دخترش پرستو معینی و پسرش محمدمسعود معینی را صادر کرده است.
بر اساس این حکم که به امضای دادیار دیوانعالی کشور – مأمور به خدمت به عنوان رییس شعبه ۲۳ دادگاه انقلاب تهران – محمدمهدی شهمیرزادی رسیده؛
پرستو معینی بعنوان متهم ردیف اول پرونده، بابت اجتماع و تبانی به تحمل پنج سال حبس تعزیری، از جهت تبلیغ علیه نظام، یکسال حبس تعزیری؛ در مجموع به ۶ سال حبس محکوم شده است.
زهرا صفایی تحت عنوان متهم ردیف دوم پرونده از بابت اجتماع و تبانی به تحمل ۵ سال حبس تعزیری، از جهت تبلیغ علیه نظام، ۱ سال حبس تعزیری و از جهت توهین به خامنه ای و خمینی به تحمل ۲ سال حبس تعزیری؛ در مجموع به ۸ سال حبس محکوم شده است.
محمدمسعود میعنی بعنوان متهم ردیف سوم پرونده، بابت اجتماع و تبانی به تحمل پنج سال حبس تعزیری و از جهت تبلیغ علیه نظام به تحمل یکسال حبس تعزیری؛ در مجموع به ۶ سال حبس محکوم شده است.
در متن دادنامه همچنین ذکر شده است که هر سه متهم، اتهامات وارده را رد کرده و نپذیرفته اند. با این وجود بیدادگاه جمهوری اسلامی بی توجه به دفاعیات زندانیان این احکام طویل المدت و ضدانسانی را صادر کرده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »