بنياد مسيحي ايرانيان
new

اعلام استراتژی جدید عربستان؛ بن سلمان به دنبال جذب سالانه ۸۹ میلیارد یورو سرمایه خارجی است

عربستان سعودی از طرح جدیدی برای جذب سالانه ۸۹.۵ میلیارد یورو سرمایه خارجی از طریق اعطای مشوق‌ های مختلف به بخش خصوصی خبر داد.
محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی روز سه‌شنبه «استراتژی سرمایه‌گذاری ملی» عربستان را در چارچوب تحقق اهداف چشم‌ انداز ۲۰۳۰ این کشور اعلام کرد که بر مبنای آن مقرر شده تا سال ۲۰۳۰میلادی، جریان سالانه جذب سرمایه‌ گذاری مستقیم خارجی(FDI) به ۸۹.۵ میلیارد یورو و میزان سرمایه‌ گذاری داخلی نیز به ۳۹۲ میلیارد یورو در سال افزایش یابد.
بن سلمان همچنین برآورد کرد که تا سال ۲۰۳۰ حدود دو هزار و ۷۶۸ میلیارد یورو به اقتصاد این کشور تزریق شود که همزمان با اجرای استراتژی سرمایه‌ گذاری موجب افزایش نسبت صادرات غیرنفتی به تولید ناخالص داخلی غیرنفتی از ۱۶ به ۵۰ درصد و کاهش نرخ بیکاری به ۷ درصد خواهد شد.
ولیعهد عربستان ابراز امیدواری کرد که با تحقق این شاخص‌ ها عربستان سعودی تا سال ۲۰۳۰ در ردیف ده کشور برتر در شاخص رقابت‌ پذیری جهانی قرار بگیرد.
پیشتر دولت عربستان سعودی اعلام کرده بود که نرخ بیکاری در این کشور در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ میلادی و تحت تاثیر تبعات همه‌ گیری ویروس کرونا به ۱۱.۷ درصد افزایش یافته است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »