بنياد مسيحي ايرانيان
new

اعضای یک گروه تروریستی مورد حمایت ایران در بحرین به حبس محکوم شدند

دادگاه عالی بحرین ۱۸ مرد را به زندان از پنج سال تا حبس ابد محکوم کرد. این افراد متهم به دیدن آموزش‌های نظامی در ایران و دریافت کمک‌های مالی و لجستیکی از سپاه پاسداران هستند.
دادگاه عالی بحرین ۱۸ مرد را به اتهام دست داشتن در طرح بمب‌گذاری در نقاط دیدنی این کشور از پنج سال تا حبس ابد محکوم کرد.
به گزارش رسانه‌های عربی این افراد که بین ۱۷ تا ۳۷ سال دارند، برای انتقام کشتن قاسم سلیمانی به دست نیروهای آمریکایی قصد بمب‌گذاری در بحرین را داشتند.
این افراد همچنین متهم هستند که در راه‌اندازی یک شبکه مورد حمایت از سوی سپاه پاسداران ایران دست داشته‌اند.
دادگاه هشت تن از این متهمان را به حبس ابد، دو نفر را به هر یک ۱۵ سال، دو تن دیگر به هر یک ۱۰ سال، پنج متهم هر یک به پنج سال و یک نفر را به ۷ سال زندان محکوم کرده است. ۹ نفر از این متهمان در دادگاه حضور داشته و ۹ تن دیگر که به خارج کشور فرار کرده‌اند، به صورت غیابی محاکمه شدند.
این افراد همچنین به دلیل دیدن آموزش نظامی در خارج از کشور و نگهداری مواد منفجره از سال ۲۰۱۷ نیز محکوم شدند.
دادستانی بحرین تحقیق درباره این پرونده را پس از دستگیری تعدادی مظنون در نیمه دوم ژانویه سال گذشته آغاز کرد.
دادستانی در این تحقیقات کشف کرد که تعدادی از متهمان اصلی به ایران فرار کرده و در آنجا حمایت‌های مالی و لجستیکی سپاه پاسداران را دریافت کرده‌اند.
به گفته دادستانی، این افراد یک گروه برای انجام عملیات تروریستی در پادشاهی بحرین تشکیل داده‌اند. بقیه متهمان که بعدتر به این گروه پیوسته‌اند، با هدف ایجاد فضای رعب و وحشت بین مردم و سست کردن پایه‌های کشور دست به اعمال مجرمانه زده‌اند.
یک دادستان گفته است: «آنها برای بمب‌گذاری در پادشاهی بحرین با هدف قرار دادن ماموران امنیتی برنامه‌ریزی کرده بودند و برخی از آنها تمرینات استفاده از مواد منفجره و آتش‌زا دیده بودند تا در اجرای نقشه‌هایشان مورد استفاده قرار گیرد.»
همچنین ثابت شده که بعد از کشته شدن قاسم سلیمانی یکی از بازداشت‌شدگان از رهبران این گروه تروریستی خواسته تا انتقام قاسم سلیمانی را بگیرند و نام گروهشان را “شهید قاسم سلیمانی” بگذارند و این پیشنهاد از سوی رهبران گروه پذیرفته شده است.
اکثریت شیعی بحرین در سال ۲۰۱۱ و در پی موج اعتراضات موسوم به “بهار عربی”، علیه هیات حاکمه سنی این کشور قیام کردند. این شورش با کمک عربستان سعودی و امارات متحده سرکوب شد. از آن زمان به بعد، شبه‌نظامیان شیعی حملات پراکنده‌ای علیه نیروهای دولتی انجام می‌دهند. بحرین مسئولیت این فعالیت‌ها را متوجه جمهوری اسلامی می‌کند اما تهران هر گونه دخالت در امور داخلی بحرین را رد می‌کند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »