بنياد مسيحي ايرانيان
new

اعتصاب غذای مجدد رضا طالشیان جلودارزاده در اعتراض به «عدم رسیدگی پزشکی»

رضا طالشیان جلودارزاده، روزنامه‌نگار که به سه سال زندان محکوم شده است، در اعتراض به «عدم رسیدگی پزشکی و نگرفتن دارو» از روز چهارشنبه ۸ اردیبهشت ماه بار دیگر دست به اعتصاب غذا زده است.
خبرگزاری هرانا وضعیت جسمانی این روزنامه‌نگار را نامساعد گزارش داده و نوشته است که او با مشکلاتی همچون سرگیجه شدید، تهوع و افت فشار خون روبه‌رو شده و به دلیل عود بیماری ام‌اس در دوره اعتصاب غذا و حمله این بیماری دو بار به مدت چند ساعت قادر به حرکت دادن پاهای خود نبوده است.
رضا جلودارزاده، سردبیر هفته‌نامه توقیف‌شده صبح آزادی و از مجروحان جنگ ایران و عراق است و در یادداشت خود در سوم اسفند ماه سال گذشته اعلام کرده که پزشکان درمان بیماری او را سخت تشخیص داده‌اند.
این روزنامه‌نگار سوم اسفند ماه هم با نگارش نامه‌ای از زندان فشافویه اعلام کرده بود در اعتراض به «عدم رسیدگی پزشکی» و «نگرفتن دارو» دست به اعتصاب غذا می‌زند که پس از انتقال به بیمارستان و دریافت دارو به اعتصاب خود پایان داده بود.
او همان زمان در یادداشتی از زندان تهران بزرگ اعلام کرده بود که «من نیاز به آن دارم که پیوسته در هر هفته یک آمپول آوونکس خارجی به من تزریق شود، اما هم اکنون بیش از ۵ هفته است که محروم از تزریق این آمپول هستم. در طی این مدت از بازداشت ۲ بار دچار تشنج شده‌ام و هر بار پزشک بهداری بند و همچنین پزشک بهداری مرکزی زندان تهران بزرگ اعزام اورژانسی به بیمارستان را برای من تجویز کردند. اما به هزار اما و دریغ حتی از یکبار اعزام.»
رضا جلودارزاده متهم به «تشویش اذهان عمومی در فضای مجازی» و « فعالیت تبلیغی علیه جمهوری اسلامی» است. پیش از این سازمان گزارشگران بدون مرز نیز با اشاره به بیماری سخت آقای جلودارزاده خواستار آزادی فوری او شده بود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »