بنياد مسيحي ايرانيان
new

اعتراض به دخالت‌های امنیتی در روند درمانی بهنام محجوبی

۱۴۲ کنشگر مدنی و مدافع حقوق بشر در رابطه با پرونده پزشکی بهنام محجوبی، درویش زندانی، نامه‌ای به مسئولین نظام پزشکی نوشته‌اند. در این نامه تاکید شده که نظارت بر روند درمانی این زندانی سیاسی باید به خانواده او سپرده شود.
نگرانی از وضعیت سلامتی بهنام محجوبی، از دراویش گنابادی، باعث شده است که شماری از فعالان مدنی و مدافعان حقوق بشر نامه‌ای سرگشاده خطاب به مسئولان نظام پزشکی ایران ارسال کنند.
۱۴۲ نفر از کنشگران مدنی و فعالان حقوق بشر این نامه را امضا کرده‌اند. این نامه از جمله امضای افرادی همچون جعفر پناهی، احمد منتظری، نرگس محمدی و عبدالفتاح سلطانی را بر خود دارد.
نامه خطاب به مصطفی معین، رئیس شورای عالی نظام پزشکی و همچنین خطاب به محمدرضا ظفرقندی، رئیس سازمان نظام پزشکی نوشته شده است.
امضاکنندگان این نامه از مسئولان نظام پزشکی ایران درخواست کرده‌اند که مانع از دخالت‌های امنیتی در روند پزشکی بهنام محجوبی شوند.
پس از آنکه وضعیت سلامتی بهنام محجوبی در زندان اوین به خطر افتاد، مسئولان او را به بیمارستان لقمان منتقل کردند.
در این نامه آمده است: «همان‌گونه که احتمالا در اخبار خوانده‌اید، درویش گنابادی و زندانی سیاسی بهنام محجوبی به دلیل آنچه که مسمومیت دارویی خوانده شده، مدتی است که در بخش آی‌سی‌یو بیمارستان لقمان در وضعیتی نامشخص بستری شده است.»
امضاکنندگان این نامه به موانع ایجاد شده از سوی مقامات قضایی ایران برای دسترسی پزشکان مورد اعتماد خانواده این زندانی سیاسی به پرونده پزشکی او اشاره کرده و به برخوردهای امنیتی با روند درمانی او اعتراض کرده‌اند.
این فعالان مدنی گفته‌اند که تصمیم‌گیری درباره روند درمانی بهنام محجوبی حق خانواده او است و از این منظر باید پزشکان مورد اعتماد آن‌ها به پرونده پزشکی این زندانی سیاسی دسترسی داشته باشند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »