بنياد مسيحي ايرانيان
new

اعتراضات در ایران به استانهای اصفهان و فارس کشیده شد .

اعتراضات مردمی در شهرهای مختلف ایران روز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ادامه یافت در حالی که تصاویر ویدیویی نشان از حضور سنگین نیروهای امنیتی در تهران و شهرهای درگیر اعتراضات دارد.
ویدیوهای ارسالی به رادیو فردا نشان می‌دهد شهر گلپایگان به شهرهای درگیر اعتراضات پیوسته و به این ترتیب دامنه این اعتراضات از استان‌های غربی به استان اصفهان در مرکز کشور رسیده است.
معترضان در این ویدیوها شعارهایی علیه رهبر جمهوری اسلامی و رئیس جمهور ایران سرمی‌دهند، از جمله «خامنه‌ای قاتله، حکومتش باطله»، «رئیسی حیا کن، مملکتو رها کن» و همچنین شعار «رضا شاه، روحت شاد».
تصاویر از جونقان در استان چهارمحال و بختیاری که طی روزهای اخیر از کانون‌های اعتراضات بوده است، نشان می‌دهد یگان‌های ویژه پاسداران در تقابل با معترضان هستند.
کازرون در استان فارس نیز روز سه‌ شنبه صحنه اعتراضات بود. یک ویدیو از اعتراضات این شهر نشان می‌دهد که خیابان پر از تکه سنگ است و دستکم دو خودرو در آتش می‌سوزند. کسی که این ویدیو را گرفته است توضیح می‌دهد معترضان خودروهای نیروی انتظامی را به آتش کشیده‌اند.
تصاویر ویدیویی از گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد هم حاکی از حضور گسترده ماموران امنیتی در خیابان است.
شهرکرد در استان چهارمحال و بختیاری نیز همچنان صحنه اعتراضات است و یکی از ویدیوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که ماموران امنیتی در حال ضرب و شتم معترضان هستند.
هنوز مشخص نیست این اعتراضات چه تعداد کشته بر جای گذاشته است و تنها در یک مورد نماینده شهر دزفول در استان خوزستان کشته شدن یک نفر را در این شهر تایید کرده است. با این حال در برخی که ویدیوهایی از استان‌های غربی ایران در شب‌های گذشته منتشر شده است، صدای تیراندازی شنیده می‌شود.
با بالا گرفتن دوباره دامنه این اعتراضات، شاهزاده رضا پهلوی، ولیعهد پیشین ایران، نیز با انتشار ویدئویی از اعتراضات مردم در ایران اعلام حمایت کرده است.
در همین حال، تهران نیز روز سه‌ شنبه به دلیل آلودگی هوا عملا تعطیل بود، اما گزارش‌ها از حضور سنگین نیروهای امنیتی و یگان ویژه در میادین اصلی شهر حکایت دارد. مدارس استان تهران روز چهارشنبه نیز به دلیل مشابه تعطیل خواهد بود.
جرقه اعتراضات اخیر از نیمه اردیبهشت امسال در پی اعلام رسمی گران شدن نان و سهمیه ‌بندی آن و افزایش چند برابری قیمت مواد غذایی در شماری از شهرهای خوزستان زده شد و به استان‌های دیگر نیز سرایت کرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »