بنياد مسيحي ايرانيان
new

اطلاعات کارکنان محلی بریتانیا در کابل “جا مانده‌اند”

یک خطر امنیتی جدی علیه شماری از شهروندان افغان: روزنامه تایمز خبر داده که کارکنان سفارت بریتانیا در کابل هنگام ترک محل، از فرط عجله اسناد حساس مربوط به همکاران محلی را از بین نبرده‌اند.
روزنامه تایمز خبر داده که کارکنان وزارت خارجه بریتانیا در زمان ترک سفارت در کابل، مدارک مربوط به تماس با همکاران محلی را جا گذاشته‌اند. یک سخنگوی این وزارت‌خانه به رویترز گفته که شرایط کابل بسیار خطیر بود و تخلیه سفارت چنان با سرعت انجام شد که فرصتی برای از بین بردن اسناد حساس باقی نماند.
جیمز هیپی، معاون وزیر دفاع بریتانیا پیش‌تر گفته بود کشورش به خروج ۲۲۷۵ شهروند افغان که برای نهادهای بریتانیایی کار کرده‌اند، کمک خواهد کرد.
در حال حاضر حدود یک هزار نظامی بریتانیایی از جمله کارکنان تیپ ۱۶ هوابرد در فرودگاه کابل مستقر هستند. بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا‌، پس از حملات انتحاری فرودگاه کابل و تشکیل جلسه ویژه کابینه اعلام کرد که لندن به پروازهای تخلیه از افغانستان ادامه می‌دهد.
دولت بریتانیا قبل از حملات انتحاری اطراف فرودگاه کابل، از شهروندان خود که نزدیک محل بودند خواسته بود به محل امنی بروند و منتظر رهنمودهای بعدی باشند.
پیش‌تر تصمیم بریتانیا برای خارج کردن ۱۴۰ سگ، ۶۰ گربه و ۶۸ نفر از کارمندان پناهگاه حیوانات با یک پرواز چارتر خصوصی از کابل خبر ساز شده بود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »