بنياد مسيحي ايرانيان
new

اسکندر محمدپور، شهروند اهل اشنویه برای تحمل حبس بازداشت شد

اسکندر محمدپور، پس از مراجعه به واحد اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اشنویه برای تحمل حبس تعزیری اش بازداشت و به زندان منتقل شد.
به نقل از کُردپا، طی روزهای اخیر، اسکندر محمدپور، شهروند اهل شهرستان اشنویه از توابع استتن آذربایجان غربی، پس از قطعی شدن حکم حبس تعزیری اش با توجه به مراجعه به واحد اجرای احکام کیفری دادسرای این شهرستان بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان مرکزی اشنویه منتقل شد. این شهروند به تحمل ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده است.
اسکندر محمدپور، در تاریخ ۱۵ تیر ماه ۱۳۹۹، توسط نیروهای امنیتی در شهرستان اشنویه بازداشت و جهت تکمیل مراحل بازجوئی در تاریخ ۲ مرداد ماه ۱۳۹۹، از بازداشتگاه نیروهای امنیتی شهرستان اشنویه به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل شدند.
بازداشت ۳ شهروند ساکن اشنویه توسط نیروهای امنیتی
شش شهروند بازداشت شده در اشنویه با تودیع وثیقه آزاد شدند
اواسط مهر ماه ۱۳۹۹، اسکندر محمدپور، پس از اتمام مراحل بازجوئی و بازپرسی با تودیع قرار وثیقه بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی از بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه آزاد شد.
شش شهروند بازداشت شده در اشنویه با تودیع وثیقه آزاد شدند
سرکوب شهروندان و بیان اتهامات امنیتی بر علیه آنها بدون وجود مستندات قانع کننده ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶، است.
عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.
همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی, بازجو و بازپرسی بیطرف از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.
در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »