بنياد مسيحي ايرانيان
new

اسقف اعظم “دزموند توتو” مبارز و رهبر جنبش ضدآپارتاید آفریقای جنوبی به ابدیت پیوست.

اسقف اعظم “دزموند توتو” مبارز و رهبر جنبش ضدآپارتاید آفریقای جنوبی به ابدیت پیوست.

 

«دزموند توتو» اسقف آزادیخواه آفریقای جنوبی که از مبارزان ضد آپارتاید (برتری نژادی) این کشور نیز محسوب می‌شد در سن ۹۰ سالگی در شهر کیپ تاون درگذشت.

او دوشادوش و دست در دست، نلسون ماندلا، رهبر کاریزماتیک و تاریخی مبارزات مردم آفریقای جنوبی علیه سیستم استبدادی و نظام دیکتاتوری قبلی کشور علیه اکثریت سیاه پوست، تا به آخر و پیروزی نهایی در صحنه حضور فعال داشت و همواره منتقد بی باک و سازش ناپذیری در راستای تحقق برابری و عدالت اجتماعی برای سیاه پوستان بود.

او در سال ۱۹۸۴ جایزه صلح نوبل را به خاطر راه اندازی کارزاری بزرگ برای مخالفت خشونت پرهیز با حکومت فاشیستی اقلیت سفید پوست آفریقای جنوبی، دریافت کرده بود.

 

زنده یاد “توتو” در کسوت یک پیشوای تاریخی و یک رهبر مسیحی، در کنار نلسون ماندلا، به عنوان نماد مبارزات عادلانه و آزادیخواهانه ی ضدنژادپرستی نشان داد که اولا، یک مسیحی واقعی نمی تواند نسبت به معضلات اجتماعی و رخدادهای سیاسی جامعه خود خنثی و بی تفاوت بوده و در قبال ظلم و بی عدالتی، سکوت نماید.

و دوما اینکه برای هر آنکس که مدعی پیروی از عیسی مسیح بوده و خود را شاگرد و پیرو مسیح میداند، ایمان (به مسیح خداوند و مبشر نجات و حیات ابدی)، بدون عمل (اجتماعی)، ایمانی مُرده و بی روح است.

بنیاد مسیحی ایرانیان ضمن گرامیداشت این مرد خدا و عدالت، این فقدان بزرگ را به همه بشریت و بویژه مسیحیان آزادیخواه و عدالت گستر جهان تسلیت گفته و امیدوار است که مسیحیان دنیا و بویژه ایران دربندمان، از رویکرد انسانی و روشهای مبارزاتی و آزادیخواهانه این یار وفادار و یاور همدل و همراه مسیح الهام گرفته و در این ایام تاریک و سیاه تاریخ میهنمان تحت نظام تباهی و شرارت اسلامی، به یاری و دادخواهی مردم محروم و ستمدیده ایران بشتابند.

دعای ما امروز شامل خانواده او، برادران و خواهرانمان در کلیساهای جهان و بویژه آفریقای جنوبی است.

با شکرگزاری، از پدر آسمانی می طلبیم که روح این مرد مسیح و رهبر تاریخی در آرامش، سربلندی و شادی کامل قرار گیرد.

 

آبادی و آزادی ایران در پرتو صلح، عدالت و محبت مسیح✝️

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »