بنياد مسيحي ايرانيان
new

اسرائیل و امارات یک پیمان تجاری بزرگ امضا کردند .

اسرائیل روز سه‌ شنبه، دهم خرداد، یک پیمان تجاری بزرگ با امارات متحده عربی امضا کرد که اولین توافق تجاری بزرگ این کشور در نوع خود با یک کشور عربی به‌ شمار می‌آید.
به گزارش خبرگزاری رویترز، بر اساس این پیمان، تعرفه‌های ۹۶ درصد از کالاها بین دو کشور حذف می‌شود و طی پنج سال تجارت دوجانبه به بیش از ۱۰ میلیارد دلار در سال افزایش می‌یابد.
بر اساس داده‌های رسمی اسرائیل، تجارت امارات و اسرائیل در سال ۲۰۲۱ میلادی ۱.۲ میلیارد دلار بود.
این پیمان پس از ماه‌ها مذاکره توسط اورنا باربیوای، وزیر اقتصاد و صنعت اسرائیل و عبدالله بن طوق المَری، وزیر اقتصاد امارات متحده عربی در دبی امضا شد.
دوریان باراک، رئیس اتاق بازرگانی امارات و اسرائیل، گفت که با امضای این توافق پیش‌بینی می‌شود تقریباً هزار شرکت اسرائیلی تا پایان سال در امارات متحده عربی مستقر شوند و از آن کشور با آسیای جنوبی، خاور دور و خاورمیانه تجارت کنند.
اسرائیل و امارات در سپتامبر ۲۰۲۰ در توافقی با میانجی‌گری ایالات متحده مناسبات فی‌مابین را عادی کردند.
توافق جدید امارات با اسرائیل دومین توافقنامه تجارت آزاد دوجانبه در ماه‌های اخیر است. امارات و هند در ماه فوریه پیمان مشابهی امضا کردند. امارات متحده در حال مذاکره برای پیمان‌های تجاری دوجانبه با چندین کشور دیگر از جمله اندونزی و کره جنوبی است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »