بنياد مسيحي ايرانيان
new

اسرائیل می‌گوید حمله سایبری به بخش بهداشت و درمان آن ۷۲ درصد افزایش یافت

دفتر سپر دفاع سایبری وزارت بهداشت اسرائیل می‌گوید در تعطیلات آخر هفته، مجموعه‌ای از حملات سایبری علیه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی این کشور را خنثی کرده است.
به گفته شرکت امنیت سایبری «چک پوینت»، طی روزهای آخر هفته گذشته، حدود ۶۲۷ حمله سایبری در بخش بهداشت و درمان اسرائیل مشاهده شده که ۷۲ درصد بیشتر از میانگین آخر هفته‌های گذشته است.
بنابر این گزارش، شدت حملات سایبری علیه بخش بهداشت و درمان اسرائیل بیشتر از هر بخش دیگری است و دیگر بخش‌ها به‌طور متوسط ۲۶۷ حمله را ثبت کرده‌اند و در تعداد آن‌ها افزایش قابل توجهی مشاهده نشده است.
به گزارش روزنامه جروزالم پست، سیستم رایانه‌ای مرکز درمانی هیلل یافه در هادِرا نیز روز چهارشنبه هدف یک حمله سایبری باج‌گیرانه قرار گرفت.
رسانه‌های اسرائیلی گزارش می‌دهند گروهی از هکرها که مسئول حمله مشابهی به یک بیمارستان در آمریکا هستند، از درمانگاه هیلل یافه ۱۰ میلیون دلار باج خواسته‌اند.
به گفته رسانه‌ها، کارکنان این مرکز درمانی همچنان در حال کار با دستگاه‌های الکترونیکی دیگر هستند تا بانک اطلاعاتی بیمارستان بازیابی شده و دوباره فعال شود.
ایران احتمالا پشت «حمله سایبری» به بزرگترین شرکت خدمات ارتباطاتی اسرائیل است
شرکت امنیت سایبری «چک پوینت» می‌گوید یکی از دلایل افزایش حملات به بخش درمانی اسرائیل می‌تواند این باشد که هکرها به دلیل حمله موفقیت‌آمیز هفته گذشته به مرکز درمانی هیلل یافه فکر می‌کنند که بخش بهداشت اسرائیل به درستی محافظت نشده است.
اسرائیل در سال‌های اخیر بارها هدف حملات سایبری قرار گرفته است که برخی از آن‌ها از سوی ایران بوده و برخی نیز از سوی بازیگران غیردولتی با هدف باج‌گیری انجام شده است.
ازجمله روز ۳۱ شهریور امسال، «وویسِنتر»، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات ارتباطاتی اسرائیل هدف حمله سایبری هکرهای خارجی قرار گرفت که رسانه‌های اسرائیل در آن مورد انگشت اتهام را به سوی هکرهای مورد حمایت ایران نشانه رفتند.
دولت اسرائیل سال گذشته رسماً ایران را عامل حمله سایبری به شبکه آب‌رسانی خود، با هدف «مسموم کردن عامدانه» شهروندان اسرائیلی در اوج بحران کرونا معرفی کرد. ارتش اسرائیل تیرماه پارسال در واکنش به این روند، به اسکله بندر رجایی در جنوب ایران حمله سایبری وسیعی کرد.
بر اساس گزارش جروزالم پست
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »