بنياد مسيحي ايرانيان
new

اسرائیل؛ آغاز واکسیناسیون دوز سوم برای شهروندان بالای ۱۲ سال

شهروندان ۱۲ سال به بالای اسرائیل می‌توانند از این پس سومین دوز واکسن کرونا را دریافت کنند. تاکنون دو میلیون شهروند بالای ۳۰ سال واکسن سوم را دریافت کرده‌اند. در ۲۹ کشور فقیر کمتر از ۲ دوز در هر ۱۰۰ نفر تزریق شده است.
نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل با اعلام رسمی آغاز واکسیناسیون دوز سوم علیه ویروس کرونا گفت: «این امتیازی است که در هیچ کشور دیگری وجود ندارد.»
تاکنون شهروندان بالای ۳۰ سال دوز سوم را دریافت می‌کردند. حال تمام شهروندان بالای ۱۲ سال می‌توانند دور سوم واکسن را دریافت کنند، مشروط به اینکه پنج ماه از دور دوم گذشته باشد.
در اسرائیل تقریبا فقط واکسن بیون‌تک/فایزر تزریق می‌شود.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، اسرائیل اولین کشور در جهان است که از ماه ژوئیه تزریق سومین دور واکسیناسیون را برای شهروندانش آغاز کرد. بنا به آمار رسمی این کشور، تاکنون دو میلیون نفر دوز سوم واکسن را دریافت کرده‌اند.
اهداف سازمان جهانی بهداشت
سازمان جهانی بهداشت اما از کشورهای ثروتمند خواسته است تا زمانی که کشورهای فقیر به قدر کافی علیه ویروس کرونا واکسینه نشده‌اند، از سومین دور واکسن صرف‌نظر کنند.
این سازمان جهانی هدف خود را واکسیناسیون دست‌کم ۱۰ درصد کل جمعیت کشورها تا پایان ماه سپتامبر سال جاری اعلام کرده است. این رقم باید تا پایان سال به ۴۰ درصد و تا میانه سال ۲۰۲۲ به ۷۰ درصد برسد.
اما بسیاری کشورها، از جمله ایران، تا رسیدن به این هدف سازمان جهانی بهداشت راه زیادی در پیش دارند. بر اساس داده‌های بانک جهانی، در کشورهای ثروتمند به طور متوسط ۱۰۱ دوز در هر ۱۰۰ نفر ساکن تزریق شده است. در ۲۹ کشور فقیر این شاخص به کمتر از ۲ دوز می‌رسد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »