بنياد مسيحي ايرانيان
new

استراتژی جدید پوتین در اوکراین چیست؟

در حالی که روسیه یک هفته پیش، پس از مذاکرات چندساعته در استانبول، وعده داد فعالیت‌های نظامی خود را در مناطقی از اوکراین کاهش دهد و در روزهای گذشته نیز از اطراف کی‌یف و منطقه چرنیهیف عقب‌نشینی کرد، پرسش‌ها و گمانه‌زنی‌ها درباره این‌که استراتژی جدید مسکو در جنگ اوکراین چیست، بالا گرفته است.
آیا ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، با مشاهده مشکلاتی که ارتش این کشور در اوکراین با آن‌ها مواجه شده، تصمیم گرفته از جاه‌طلبی‌هایش بکاهد؟ آیا تصمیم گرفته از اهدافی که پیشتر مشخص کرده بود، یعنی «نازی‌زدایی» دولت کی‌یف، خلع سلاح اوکراین و جلوگیری این کشور از پیوستن به ناتو عقب‌نشینی کند؟
آیا پوتین واقعاً به ایجاد یک پیوستگی ارضی و مسیر زمینی میان روسیه و شبه‌جزیره کریمه بسنده خواهد کرد؟ یا این‌که هنوز هدف نهایی خود را پنهان نگاه داشته و حتی به فکر حملات به مناطقی به‌جز شرق اوکراین است؟
نیاز پوتین به یک «پیروزی»
کارشناسان، تحلیلگران و روزنامه‌نگاران در این یک هفته، ارزیابی‌های مختلفی را درباره آینده جنگ اوکراین ارائه و گزینه‌های احتمالی پیش‌روی ولادیمیر پوتین در این جنگ را بررسی کرده‌اند.
همچنین پنتاگون دو روز پس از مذاکرات استانبول پیش‌بینی کرد که جنگ اوکراین به ویژه در شرق این کشور ممکن است ماه‌ها به طول بکشد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »