بنياد مسيحي ايرانيان
new

استاندار تهران : با مراکز سقط جنین برخورد شود؛ مشکل اصلی «بی‌اعتمادی به خدا» است.

استاندار تهران می‌گوید مشکل «اصلی» کاهش زادوولد در ایران این است که مردم دیگر خیلی «روی خدا» درباره رساندن «رزق و معیشت بچه حساب نمی‌کنند.»
محسن منصوری در جلسه استانی روز دوشنبه،۶ تیر با عنوان «خانواده و جمعیت» در عین حال خواستار برخورد انتظامی با مراکز سقط جنین در تهران شد.
او افزود که آمار سقط جنین در ایران، «سالانه حدود ۳۷۰ هزار مورد است و به نسبت موالید فعلی تقریبا ۴۰ درصد، که عدد قابل توجهی است.»
وی با انتقاد از آنچه «دسترسی آسان» به مراکز سقط جنین نامید، افزود: «در حال حاضر با یک جستجوی کوچک در اینترنت در کسری از دقیقه می‌توان به مراکز سقط جنین دسترسی پیدا کرد و کار جدی باید برای مقابله با این مراکز انجام شود.»
استاندار تهران در ادامه از این‌که به گفته او مردم «به وعده‌های الهی در این زمینه اعتماد نمی‌کنند»، افزود که جمهوری اسلامی برای مجبور کردن شهروندان به زادوولد بیشتر، نیازمند «کار قضایی، انتظامی و سلبی است تا هزینه این اتفاق را برای آن مرکز، مجموعه و کسی که این کار غیرقانونی را انجام می‌دهد، بالا ببریم.»
محسن منصوری در ادامه گفت که «در موارد دیگر نیز خدا وعده داده و این وعده را محقق می‌کند» و از شهروندان خواست با این استدلال فرزندآوری بیشتر داشته باشند.
اظهارات وی در زمینه تلاش برای بالا بردن افزایش هزینه برای مراکز و افرادی که سقط جنین انجام می‌دهند در حالی بیان شده که سه روز پس از ابلاغ دستورالعمل‌ «حفظ و مراقبت از جنین سالم» از سوی وزیر بهداشت، جزئیات آن از جمله «جرم‌انگاری» مباشرت یا معاونت در سقط جنین و تعیین جریمه «سنگین» اعلام شد.
بر اساس این دستورالعمل جدید، «مباشرت یا معاونت در سقط جنین جرم‌انگاری می‌شود و برای فرد خاطی جرایم سنگین در نظر گرفته می‌شود».
۳۱ خردادماه، صابر جباری، رئیس اداره جوانیِ جمعیت در وزارت بهداشت، درباره مجازات‌های درنظرگرفته شده گفت: «از جمله اینکه اگر فردی که در سقط دست داشته جزو گروه پزشکی باشد، پروانه پزشکی‌اش حتی با یک بار سقط جنین عمدی باطل می‌شود.»
مقام‌های جمهوری اسلامی پس از آنکه علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، گفت سیاست‌های کنترل جمعیت در ایران اشتباه بوده، تلاش می‌کنند با تشویق مالی و ابلاغ سیاست‌های دستوریِ به‌ویژه ناقض حقوق زنان از جمله در دسترسی آسان به وسایل جلوگیری از بارداری و سقط جنین، فرزندآوری اجباری را به زوج‌ها تحمیل کنند.
استاندار تهران نیز در همین راستا گفته است که «نگاه ما به مسئله جمعیت باید الهی و نه اداری» باشد و اگر فرزندآوری را به مسئله اعتقادی تبدیل کنیم بسیاری از مسائل ما حل می‌شود.»
وی در اظهارات خود به تغییر سبک زندگی شهروندان ایران، محدودیت‌های اجتماعی و نیز مشکلات اقتصادی آنها در زمینه رویگردانی از فرزندآوری اشاره‌ای نکرده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »