بنياد مسيحي ايرانيان
new

اروپا با موج جدید پاندمی کرونا روبروست

سازمان بهداشت جهانی می‌گوید شمار مبتلایان به کرونا در اروپا به دلیل کاهش محدودیت‌ها و افزایش سفرها دوباره رو به فزونی است. هم‌زمان آلمان خود را برای مقابله با سویه دلتا آماده می‌کند و در روسیه شمار فوتی‌ها رکورد زده است.

بر اساس داده‌های سازمان جهانی بهداشت شمار مبتلایان به کرونا در اروپا دوباره رو به افزایش است. این افزایش از ده هفته پیش تا کنون سابقه نداشته است. هفته گذشته ضریب ابتلا (سرایت از یک فرد به افراد دیگر) ده درصد افزایش یافته است. سازمان جهانی بهداشت علت این افزایش را کاهش محدودیت‌ها و افزایش سفرها می‌داند.

هانس کلوگه، مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت هشدار داده است که اروپا با موجی از یک پاندمی جدید روبروست و راه مهار آن “جز از طریق پایبندی شهروندان به مقررات و محدودیت‌ها ممکن نیست.”

آلمان و نگرانی از سویه دلتا

همزمان دولت آلمان اعلام کرده است که برآوردها حکایت از این دارند که این کشور در آستانه درگیری فزاینده با سویه دلتای ویروس کرونا است. یافته‌های جدید نشان می‌دهند که با افزایش فزاینده سهم دلتا در میان سویه‌های ویروس کرونا در آلمان، این سویه به زودی به رایج‌ترین ویروس در این کشور بدل خواهد شد.

ینس اشپان، وزیر بهداشت گفته است باید برای مقابله با این وضعیت درصد ابتلا را تا حد ممکن پایین نگه داشت. او واکسن و به خصوص دریافت دو دوز واکسن را برای مقابله با دلتا کارساز دانسته و آن را امری اثبات‌شده توصیف کرده است.

اشپان از شهروندانی که واکسینه نشده‌اند خواسته است که دائم تست انجام دهند. او با بیان این که “در سطح گسترده امکان تست موجود است” شانس دلتا در درگیرکردن جمعیت را به رفتار و رویکرد  خود شهروندان مرتبط دانسته است.

رکورد مرگ در بزرگترین کشور جهان

در بزرگترین کشور جهان، یعنی روسیه نیز نگرانی‌ها از رکوردزنی دوباره قربانیان کرونا رو به افزایش است.

روز پنجشنبه، ۱۰ تیر اعلام شد که در ۲۴ ساعت گذشته این کشوربا ۶۷۲ فوتی ناشی از کرونا  برای سومین بار از شروع شیوع این ویروس بالاترین رقم فوتی‌ها را داشته است. شمار مبتلایان به کرونا هم در ظرف همین ۲۴ ساعت ۲۳ هزار نفر اعلام شده که بالاترین رقم در ۶ ماه گذشته است.

نگاه بدبینانه بسیاری از اهالی روسیه به واکسیناسیون از جمله عوامل شیوع سریع و دوباره کرونا به خصوص سویه دلتای آن عنوان شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »