بنياد مسيحي ايرانيان
new

ادعای دانشمندان ترکیه: سرعت تشخیص بیماری کرونا را به ۱۰ ثانیه کاهش دادیم

محققان دانشگاه بیلکنت آنکارا از تولید آزمایش‌گر جدیدی خبر داده‌اند که سرعت تشخیص ویروس کرونا را تا ۱۰ ثانیه کاهش می‌دهد.

شرکت‌های مختلفی در سراسر جهان بر روی آزمایش‌های تشخیص سریع ویروس کرونا در بدن انسان کار می‌کنند و تاکنون دستگاه‌های مختلفی هم به بازار عرضه کرده‌اند. اما هیچ آزمایش‌گری تا کنون نتوانسته است در ۱۰ ثانیه ابتلای فرد به کرونا را تشخیص دهد.

مرکز ملی تحقیقات نانوتکنولوژی دانشگاه بیلکنت آنکارا سیستم تشخیص مبتنی بر فناوری نانو توسط محققان ترک را اکنون معرفی کرده است. به گفته محققان این مرکز این دستگاه قابلیت آن را دارد که ابتلای فرد به کرونا را بدون نمونه‌برداری از مخاط بینی و تنها از روی ترشحات دهان او در ۱۰ ثانیه تشخیص دهد.

خبرگزاری آناتولی ترکیه با انتشار این خبر نوشته است نحوه تشخیص بیماری با تکنولوژی پیشرفته دیاگنوویر “Diagnovir” شناسایی و برای اولین بار در جهان از سوی دانشمندان ترک کشف و اختراع شده است.

طبق گزارش رسانه‌های ترکیه کشف جدید محققان دانشگاه آنکارا جایگزین تست‌های معمول پی‌سی‌آر (PCR) در سراسر جهان خواهد شد چونکه این روش بسیار سریع است و در چند ثانیه نتیجه می‌دهد.

پروفسور عبدالله آتالار، رئیس دانشگاه بیلکنت گفته است که محققان دانشگاه پس از شیوع پاندمی کرونا در ترکیه تحقیقات خود را در زمینه ساخت دستگاه تشخیص سریع ویروس کرونا آغاز کردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »