بنياد مسيحي ايرانيان
new

“ادامه مذاکرات برجام پس از روی کار آمدن دولت رئیسی

یک منبع دیپلماتیک به خبرگزاری رویترز گفته است که “ایران تا قبل از روی کار آمدن دولت رئیسی آمادگی حضور در مذاکرات احیای برجام را ندارد”. تاکنون شش دور مذاکره برای احیای توافق هسته‌ای برگزار شده است.
خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام دیپلماتیک که نام‌اش فاش نشده نوشت “ایران تا قبل از روی کار آمدن دولت ابراهیم رئیسی در دور هفتم مذاکرات احیای توافق برجام در اتریش شرکت نمی‌کند”.
به گزارش رویترز، جمهوری اسلامی به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اطلاع داده است که آمادگی از سرگیری مذاکرات وین را تا قبل از روی کار آمدن دولت ابراهیم رئیسی در اوایل ماه اوت ندارد.
یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز تایید کرده است که ایران به دلیل “انتقال دولت” خواستار فرصت بیشتری شده است. او گفت: «ما آماده ادامه گفتگو‌ها بودیم اما ایرانی‌ها به دلیل انتقال دولت پس از انتخابات ریاست جمهوری تقاضای وقت بیشتری کردند.»
حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران روز چهارشنبه ۲۳ تیر (۱۴ ژوئیه) گفت “فرصت دستیابی به توافق هسته‌ای از دولت او گرفته شد و او بخاطر از دست رفتن این فرصت متاسف است”. او همچنین ابراز امیدواری کرد که دولت ابراهیم رئیسی “کار را تکمیل” کند.
تاکنون شش دور از مذاکرات غیرمستقیم میان ایران و آمریکا برای احیای توافق هسته‌ای، در وین پایتخت اتریش برگزار شده است اما اختلافات همچنان پابرجاست و دو کشور هنوز تاریخی برای دور بعدی گفت‌وگوها اعلام نکرده‌اند.
به گفته میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در کمیسیون مشترک برجام، مسائلی مانند برداشتن تحریم‌ها علیه علی خامنه‌ای و نهادهای زیرمجموعه بیت رهبر جمهوری اسلامی ایران، همچنین تضمین آمریکا به عدم تکرار خروج از برجام در آینده باقی مانده‌اند که باید درباره آن توافق شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »