بنياد مسيحي ايرانيان
new

ادامه اعتراض چهره‌های ورزشی به سیاست جمهوری اسلامی در تامین واکسن کرونا

موضع‌گیری سلبریتی‌های ورزش ایران پیرامون خرید نوع واکسن تائید شده کرونا ادامه دارد. از علی دایی گرفته تا وریا غفوری و سهراب بختیاری‌زاده، چهره‌های ورزشی ایران به سیاست خرید واکسن توسط حکومت ایران معترض هستند.

درگذشت مهرداد میناوند، ملی‌پوش سابق فوتبال ایران در سن ۴۵ سالگی و در پی ابتلا به بیماری کووید-۱۹و همچنین ادامه وضعیت وخیم سلامتی علی انصاریان، بازیکن پیشین تیم‌های پرسپولیس و استقلال ناشی ازابتلا به ویروس کرونا، صحنه ورزش ایران را عزادار و نگران کرده است.

همزمان وضعیت نامعلوم واکسن کرونای مورد تائید نهادهای جهانی بهداشت برای جلوگیری از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ باعث تشدید نگرانی‌ها و صدای اعتراضی سلبریتی‌های ورزشی ایران شده است.

این موج اعتراضات به ویژه پس از سخنرانی علی خامنه‌ای در روز ۱۹ ماه دی و اعلام دستور ممنوعیت خرید واکسن های آمریکایی و انگلیسی، ابعاد تازه ای به خود گرفته است.

علی دایی پس از خاکسپاری مهرداد میناوند در صفحه اینستاگرام خود با انتشار تقاضای “واکس بخرید”، انتقاد خود را از سیاست مسئولان حکومت جمهوری اسلامی در مبارزه با ویروس کرونا به طور نسبتا ملایمی به نمایش گذاشت.

اما مهدی مهدوی‌کیا نیز خیلی شفاف‌تر از علی دایی موضع انتقادی خود را در این مورد با انتشارپیام “خرید واکسن تائید شده منابع بین‌المللی حق مردم ماست؛ واکسن بخرید”، در اینستاگرام به نمایش گذاشت.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران و تیم‌های باشگاهی پرسپولیس، بوخوم، هامبورگ و آینتراخت فرانکفورت با تاکید بر برچسب “واکسن تائید شده منابع بین‌المللی” به طور علنی مخالفت خود را با دستور علی خامنه‌ای در این‌باره ابراز نموده است.

وریا غفوری، کاپیتان محبوب تیم فوتبال استقلال تهران نیز در این روند هم‌قدم بوده و در اینستاگرام با شعار «واکسن کرونا، مطالبه ملی»، توجه افکار عمومی در شبکه های اجتماعی را به خود جلب کرده است.

اما سهراب بختیاری زاده، مدافع تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان و زننده گل مساوی یک بر یک ملی‌پوشان ایران در این تورنمنت مقابل تیم ملی آنگولا، موضع تند اعتراضی خود در این زمینه را با صراحت بیان کرده است.

این چهره مطرح فوتبال ایران نخست شکایت می‌کند: «این دیگه گرونی بنزین نیست که با گلوله جواب مردم را دادین، واکسن تائید شده حق مردم است. واکسن بخرید.»

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »