بنياد مسيحي ايرانيان
new

ادامه اعتراضات در خوزستان برای چهارمین شب متوالی

طبق اخبار منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی، اعتراضات مردم خوزستان در چهارمین شب پیاپی نیز ادامه یافت. بر این اساس، دست کم یکی از معترضان در سوسنگرد زخمی شد. حسن روحانی دستور اختصاص بودجه‌ای ویژه داده است.
تصاویر منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی حاکی از ادامه تظاهرات مردم شهرهای مختلف خوزستان علیه بی‌آبی و انتقال آب رودخانه‌های کرخه و کارون و قطع حق‌‌آبه آن‌هاست.
تصاویر حاکی از آن‌ است که تظاهرات در تعدادی از شهرها، از جمله اهواز، سوسنگرد، شاوور، شوش، کرخه و شادگان ادامه داشته است.
طبق ویدئوهای انتشاریافته‌، دست کم یک معترض در سوسنگرد زخمی شده است. در ویدئوها صدای تیراندازی و حرکت نیروهای امنیتی موتورسوار به سوی معترضان را می‌توان دید.
در یکی از این ویدئوها یک مرد که تاریخ ویدئو را یکشنبه ۲۷ تیر اعلام می‌کند، از حضور مأموران یگان ویژه در سوسنگرد خبر می‌دهد و می‌گوید، آن‌ها “گاز اشک‌آور و فلفل” به سمت معترضان شلیک کرده‌اند.
او می‌گوید، معترضان “حتی یک سنگ هم در دستشان نبود” و مأموران “بدون هیچ دلیلی” به سمت تظاهرکنندگان هجوم برده‌اند. او از تعداد زیادی مجروح خبر داده است.
اخبار منتشرشده همچنین حاکی از بازداشت تعداد زیادی از معترضان شهر خرمشهر است.
در حالی که منابع محلی از کشته شدن تعداد بیش‌تری از معترضان در چهار روز گذشته خبر می‌دهند، مقام‌های رسمی تا کنون کشته شدن دو نفر به نام‌های مصطفی نعیماوی ۳۰ ساله و قاسم خضیری ۱۷ ساله را تأیید کرد‌ه‌اند.
حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران عصر روز یکشنبه ۲۷ تیر اعلام کرد، دستور داده که بودجه ویژ‌ه‌ و فوری برای مشکل بی‌آبی خوزستان در نظر گرفته شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیئت دولت، روحانی “از شرایط پیش‌‌آمده” برای مردم خوزستان ابراز تأسف کرده است.
مقام‌های جمهوری اسلامی مشکل بی‌آبی خوزستان را ناشی از خشکسالی و شرایط آب و هوایی می‌دانند، اما مردم خوزستان سوء مدیریت را عامل این مشکل می‌شناسند.
چند تن از نمایندگان مجلس هم اعتراضات خوزستان را توطئه برشمرده‌اند.
محمود احمدی بیغش، نماینده شازند در توییتی نوشته است: «بوی خون و توطئه می‌آید.»
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »