بنياد مسيحي ايرانيان
new

احمد جنتی برای دو سال دیگر در ریاست مجلس خبرگان ابقا شد

احمد جنتی ۹۴ ساله تا سال ۱۴۰۲ در ریاست مجلس خبرگان رهبری ابقا شده است
احمد جنتی بار دیگر به ریاست مجلس خبرگان رهبری انتخاب شده، نهادی که اختیار انتخاب رهبر آینده ایران و نظارت بر عملکرد رهبر را دارد.
تجدید ریاست آقای جنتی ۹۴ ساله به ریاست مجلس خبرگان در جریان ابقای هیات رئیسه این مجلس صورت گرفته است که جلسات آن پس از یک سال وقفه به دلیل شیوع ویروس کرونا امروز چهارم اسفند (بیست و دوم فوریه) در تهران برگزار شده است.
بر اساس این تصمیم ، علی موحدی کرمانی به‌عنوان نایب‌رئیس اول و ابراهیم رئیسی به‌عنوان نایب‌رئیس دوم این مجلس در جایگاه خود باقی ماندند.
آقای جنتی در سخنرانی امروز خود در مجلس خبرگان از شیوه برگزاری انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی که سال گذشته همزمان با آغاز شیوع کرونا برگزار شد، تقدیر کرده و درباره انتخابات ریاست جمهوری خرداد ۱۴۰۰ هم گفته “امیدوارم کسانی که از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت می شوند، از ابتدا تا پایان تقوای لازم را داشته و خادم ملت باشند.”
در یک سالی که مجلس خبرگان رهبری به دلیل شیوع کرونا جلسات خود را متوقف کرده بود چند عضو این مجلس از جمله محمد یزدی و محمدتقی مصباح یزدی دو نماینده‌ای که در جریان انتخابات میاندوره ای سال گذشته مجددا به آن راه یافته بودند، درگذشتند.
آقای خامنه ای در هفته های اخیر برخی از دیدارهایش را با حضور افراد در مقر بیت رهبری آغاز کرده است اما عموم سخنرانی های او همچنان به صورت تلویزیونی است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »