بنياد مسيحي ايرانيان
new

احتمال وجود نوع سومی از ویروس جهش‌یافته کرونا در آلمان

پس از مشاهده دو نوع جهش ویروس کرونا در بریتانیا و آفریقای جنوبی، به احتمال زیاد نوع سومی از ویروس جهش‌یافته کرونا در آلمان مشاهده شده است. کلینیک گارمیش- پارتن‌کیرشن در ایالت بایرن این نوع ویروس را کشف و برای انجام آزمایشات تحقیقاتی به مرکز شاریته برلین فرستاده است.

به گفته کلمنس اشتوک‌کلاوزنر، معاون کلینیک گارمیش- پارتن‌کیرشن، پاتوژن (عامل مولد بیماری) این ویروس با پاتوژن دو نوع جهش یافته در بریتانیا و آفریقای جنوبی متفاوت است. او تصریح کرد، برای رسیدن به یک طبقه‌بندی بنیادی باید دید چه تغییراتی در ساختار ژنتیکی ویروس پدید آمده است.

اشتوک‌کلاوزنر افزود، به دست آوردن توالی ژنتیکی این ویروس حدود ۱۰ روز طول می‌کشد. این محقق امیدوار است که تا پایان ماه ژانویه نتیجه نهایی تحقیقات شاریته برلین درباره این نوع جدید ویروس ارائه شود.

هم‌زمان با بررسی ویروس جهش‌یافته در بریتانیا (B.1.1.7) دانشمندان در حال بررسی ویروس جدید و جهش‌یافته‌ای هستند که ۱۸ دسامبر در آفریقای جنوبی مشاهده شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »