بنياد مسيحي ايرانيان
new

احتمال «توقف کار» سفارت آمریکا در مسکو تا سال آینده

یک مقام آمریکایی روز چهارشنبه، ۵ آبان، هشدار داد که سفارت آمریکا در مسکو ممکن است در سال آینده انجام بسیاری از وظایف خود را متوقف کند، مگر این که با روسیه پیشرفتی در زمینه افزایش صدور روادید برای دیپلمات‌ها حاصل شود.
به گزارش خبرگزاری رویترز، این مقام آمریکایی که نخواسته نامش فاش شود می‌ گوید سفارت آمریکا در مسکو به نقطه‌ ای رسیده است که تنها قادر به حفظ «حضور موقت» خود در روسیه است.
پس از اعمال تحریم‌ های دولت بایدن علیه روسیه و اخراج ده دیپلمات روس به دلیل اقداماتی از جمله «حمله سایبری و مداخله در انتخابات»، روسیه و ایالات متحده در ماه آوریل سفیران خود را از کشورهای یکدیگر خارج کردند.
این سفیران در ماه ژوئن بازگشتند، اما در حال حاضر تعداد کارکنان سفارت آمریکا در مسکو از حدود ۱۲۰۰ نفر در اوایل سال ۲۰۱۷ به تنها ۱۲۰ نفر کاهش یافته است.
روسیه اخیراً کار کردن شهروندان خود در سفارت ایالات متحده را ممنوع اعلام کرده و این خود به کاهش بیشتر تعداد کارکنان آن سفارتخانه منجر شده است.
با بروز این وضعیت، ایالات متحده در اوایل ماه جاری میلادی صدور ویزا در مسکو را متوقف کرد و اکنون روس‌ ها برای دریافت روادید آمریکا ناچار به سفر به سفارت ایالات متحده در ورشو لهستان هستند.
روسیه و ایالات متحده به مذاکره بر سر کاهش تهدیدات هسته‌ ای و تغییرات آب و هوایی ادامه می‌ دهند، اما روابط دو کشور به دلیل مسائلی مانند احداث خط لوله گاز «نورد استریم ۲» به اروپا و سرکوب مخالفان داخلی توسط ولادیمیر پوتین، رئیس‌ جمهور روسیه، تیره شده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »