بنياد مسيحي ايرانيان
new

احتمال توقف تولید برق نیروگاه اتمی بوشهر «به خاطر مشکلات مالی»

معاون سازمان انرژی اتمی روز دوشنبه ۹ فروردین گفت که احتمال می‌رود تولید برق در واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر به خاطر مشکلات ناشی از انتقال ارز و تحریم‌های بانکی در سال جدید متوقف شود.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، محمود جعفری در این مورد گفت: «چنانچه راهکاری فوری برای حل مشکلات مالی پیدا نشود، به احتمال زیاد تولید برق واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر در سال جاری با مشکلات جدی مواجه شده و متأسفانه ممکن است فعالیت‌های اولین نیروگاه اتمی جهان اسلام متوقف شود.»
او در این مورد، «روابط حاکم بر ارتباطات بین‌المللی کشور … و مشکلاتی در زمینه تأمین و انتقال ارز برای تأمین برخی ملزومات واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر» را برشمرد.
به گفته محمود جعفری، واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر در پنج سال گذشته حدود ۲ تا ۲.۴ درصد از برق مورد نیاز کشور را تأمین کرده است.
نیروگاه بوشهر بعد از سال‌ها تاخیر، سرانجام در سال ۱۳۹۰ راه اندازی شد، اما فعالیت آن چندین بار متوقف شده و بحث زیان‌دهی آن هم مطرح بوده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »