بنياد مسيحي ايرانيان
new

احتمال به فرجام رسیدن مذاکرات برجام در هفته پیش‌رو کم است

عباس عراقچی، نماینده سیاسی ایران در کمیسیون مشترک احتمال کسب توافق پیش از برگزاری انتخابات را کم ارزیابی می‌کند. میخائیل اولیانوف، نماینده سیاسی روسیه نیز بر این باور است که حل اختلافات به چند هفته زمان نیاز دارد.
دور ششم مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در وین آغاز شده است. به‌رغم آنکه انریکه مورا، نماینده اتحادیه اروپا در این مذاکرات نسبت به کسب توافق در این دور ابراز خوش‌بینی کرده است، نماینده سیاسی ایران گفته است به نظر نمی‌رسد حل اختلافات پیش از برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ میسر گردد.
خبرگزاری فرانسه در گزارش خود از وین به اظهارات عباس عراقچی، مذاکره‌کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگوهای برجام پرداخته است.
عراقچی غروب شنبه ۲۲ خرداد (۱۲ ژوئن) پس از پایان نشست کمیسیون برجام به خبرنگاران گفت که به باور او دست‌یابی به توافق پیش از روز ۲۸ خرداد (۱۸ ژوئن) بعید به نظر می‌رسد.
اشاره عراقچی به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران است. پیش از آن، هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان نیز نسبت به کسب توافق ابراز امیدواری کرده بود و از کشورهای ذیربط در مذاکرات برجام درخواست کرده بود در راستای کسب توافق شتاب ورزند.
هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان پیش از آن گفته بود که در شرایط کنونی اتلاف وقت به سود هیچ یک از کشورهای ذیربط نیست.
خبرگزاری “تسنیم” به نقل از عراقچی نوشته است که «ایران به دنبال توافقی است که شاخص‌ها و اصول مد نظرش در آن رعایت شده باشد و در این مسیر نه عجله دارد و نه وقت را تلف می‌کند.»
میخائیل اولیانوف، نماینده سیاسی روسیه در مذاکرات برجام نیز گفته است که شرکت‌کنندگان در این دور از گفت‌وگوها برای نهایی کردن متن توافق به چند هفته زمان نیاز دارند.
خبرگزاری فرانسه در ادامه گزارش خود اشاره کرده است که برخی از تحلیلگران نیز نسبت به کسب توافق پیش از انتخابات ریاست جمهوری در ایران با دیده تردید می‌نگرند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »