بنياد مسيحي ايرانيان
new

احتمال برپایی “اعتراضات مسلحانه” هواداران ترامپ در ۵۰ ایالت آمریکا

 

پلیس فدرال آمریکا اعلام کرده است که طرفداران ترامپ تصمیم دارند مراسم تحلیف جو بایدن را به خشونت و آشوب بکشند. اف‌بی‌آی گفته که نیروهای خشونت‌طلب برآنند تا در همه ایالت‌های آمریکا و از جمله در واشنگتن دست به اعتراض بزنند.
بر اساس بولتن داخلی اف‌بی‌آی، ماموران پلیس فدرال آمریکا به اطلاعاتی مبنی بر برنامه‌ریزی “اعتراضات مسلحانه” طرفداران ترامپ در روز ۲۰ ژانویه و همزمان با مراسم تحلیف بایدن دست یافته‌اند.
شبکه خبری “سی‌ان‌ان” با استناد به این اطلاعات گفته است که هواداران ترامپ تصمیم دارند در همه ایالت‌های آمریکا و از جمله در واشنگتن و در اطراف کنگره آمریکا اقدام به برپایی تظاهرات بکنند.
این اطلاعات در شرایطی منتشر می‌شود که ماموران انتظامی آمریکا بر دامنه حضور خود افزوده‌اند. اف‌بی‌آی احتمال می‌دهد که خشونت روز چهارشنبه (۶ ژانویه / ۱۷ دی) در آمریکا ظرف روزهای آتی و به‌ویژه در روز برگزاری مراسم تحلیف جو بایدن ادامه یابد.
در جریان آشوب روز ششم ژانویه و حمله طرفداران ترامپ به کنگره این کشور، پنج نفر جان خود را از دست دادند. پس از آن، پلیس اقدام به شناسایی و دستگیری شماری از معترضانی کرده است که در این آشوب نقش داشته‌اند.
پلیس فدرال آمریکا اعلام کرده است که بر اساس اطلاعات به دست آمده، طرفداران ترامپ تصمیم دارند در فاصله زمانی ۱۶ تا ۲۰ ژانویه در همه ایالت‌ها دست به آشوب بزنند.
بولتن اطلاعاتی اف‌بی‌آی خطر برگزاری اعتراضات خشونت‌طلبانه در حوالی ساختمان کنگره آمریکا را برای روزهای ۱۷ تا ۲۰ ژانویه جدی می‌داند. گفته شده است که در صورت استیضاح دونالد ترامپ، “اعتراضات مسلحانه” برگزار خواهد شد.
ماریل باوزر، شهردار واشنگتن از ساکنان این شهر درخواست کرده است که در روز برگزاری مراسم تحلیف (۲۰ ژانویه) از تجمع و رفت‌وآمد در شهر پرهیز کرده و مراسم تحلیف را به شکل دیجیتال دنبال کنند.
شهردار واشنگتن در مورد ادامه آشوب‌ها در این شهر ابراز نگرانی کرده است. باوزر گفته است: «اگر من از چیزی می‌ترسم، آن چیز خطری است که دموکراسی ما را تهدید می‌کند. علت آن وجود گروه‌های افراطی در این کشور است که هم مسلح هستند و هم خطرناک.»

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »