بنياد مسيحي ايرانيان
new

اتحادیه اروپا از شرکت دارویی آسترازنکا خسارت میلیونی طلب کرد

اتحادیه اروپا علیه شرکت تولید کننده واکسن کرونای آسترازنکا شکایت کرده است. این اتحادیه برای تاخیر در تحویل واکسن‌ها برای هر دوز در هر روز طلب خسارتی سنگین کرده که رقمی معادل ۱۰ میلیون یورو می‌شود.

اتحادیه اروپا در ماه آوریل سال جاری میلادی شکایتی را علیه شرکت بریتانیایی سوئدی تولید کننده واکسن کرونای آسترازنکا مطرح کرد. این شکایت به دلیل تاخیر این شرکت در تحویل به موقع واکسن‌ها است. اتحادیه اروپا برای هر روز و هر دوز ۱۰ یورو غرامت خواسته است.

وکلای کمیسیون اتحادیه اروپا در دعوای حقوقی در مورد تاخیر در تحویل واکسن کرونای این شرکت گفته‌‌اند که آسترازنکا موارد توافق‌نامه منعقد شده در اوت سال گذشته را “قاطعانه” نقض کرده است.

در این قرارداد توافق شده است که آسترازنکا ۳۰۰ میلیون دوز واکسن خود را تا پایان ماه ژوئن سال جاری به اتحادیه اروپا تحویل دهد. اما این شرکت در سه ماهه اول سال تنها موفق شده حدود ۳۰ میلیون به جای ۱۲۰ میلیون دوز واکسن مورد توافق   به کشورهای اتحادیه اروپا تحویل دهد.

در سه ماهه دوم نیز احتمالا فقط قادر به ارائه حدود ۷۰ میلیون دوز واکسن است. در حالی که روی ۱۸۰ میلیون دوز واکسن توافق شده بود. به همین دلیل اتحادیه اروپا ماه گذشته علیه AstraZeneca شکایت کرد و تصمیم گرفت قرارداد با این شرکت را که در پایان ماه ژوئن منقضی می‌شود، تمدید نکند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »