بنياد مسيحي ايرانيان
new

ابراز نگرانی گروسی از «عدم شفافیت» ایران، امیدواری به آینده احیای برجام.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز سه‌شنبه، ۲۰ اردیبهشت، ضمن ابراز نگرانی از «عدم شفافیت» جمهوری اسلامی درباره فعالیت‌های اتمی‌اش، گفت همچنان به دستیابی به توافق بین ایران و قدرت‌های جهانی برای احیای برجام امیدوار است.
او در عین حال افزود: «گفت‌وگوها با دشواری روبرو شده و ممکن است این فرصت از دست برود.»
اظهار نظر این مقام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در روزی منتشر می‌شود که طبق گزارش‌ها قرار است نماینده اتحادیه اروپا برای راضی کردن مقامات جمهوری اسلامی به احیای برجام سفری به تهران داشته باشد، سفری که دولت آمریکا در انتظار نتیجه آن است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، رافائل گروسی که روز سه ‌شنبه در یک جلسه مجازی با کمیته‌های پارلمان اروپا سخن می‌گفت، در ادامه گفت: «البته ما هنوز امیدواریم که توافقی در یک بازه زمانی معقول به دست آید، اگرچه باید این واقعیت را بپذیریم که پنجره فرصت هر زمان ممکن است بسته شود.»
آقای گروسی همچنین تأکید کرد که به جمهوری اسلامی هشدار داده است که ایران به اندازه کافی در مورد فعالیت‌های هسته‌ای خود شفاف نیست.
بازرسان آژانس تاکنون سه محل «مشکوک» را در ایران شناسایی کرده‌اند که یک مورد آن در تورقوزآباد، حومه تهران، و یک مورد دیگر در اصفهان است که هر دو آن‌ها «در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴ احتمالا با هدف از بین بردن رد اورانیوم تخریب شده‌اند».
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز سه‌ شنبه با اشاره به این موضوع گفت: «در چند ماه گذشته توانستیم آثار اورانیوم غنی‌ شده را در مکانهایی شناسایی کنیم که هرگز از سوی ایران بعنوان مکان‌هایی که فعالیتی در آن صورت می‌گرفت، اعلام نشده بود.»
به تازگی، علی مطهری، نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی، در مصاحبه‌‌ای گفت: «از همان ابتدا که وارد فعالیت هسته‌ای شدیم هدف‌مان ساخت بمب و تقویت قوای بازدارنده بود، اما نتوانستیم محرمانه بودن این مسئله را حفظ کنیم.»
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »