بنياد مسيحي ايرانيان
new

ابراز نگرانی عفو بین‌ الملل از اثر مخرب محدودیت‌ های کرونایی بر آزادی بیان

سازمان حقوق بشری عفو بین‌الملل روز سه‌ شنبه در بیانیه‌ ای از اثر مخرب تداوم محدودیت‌ های کرونایی بر آزادی بیان و حقوق بشر ابراز نگرانی کرد.
این سازمان با اشاره به این که از زمان آغاز همه‌ گیری کرونا در آغاز سال ۲۰۲۰ حق آزادی بیان هدف حمله قرار گرفته می‌ گوید که دولت‌ها از این همه‌ گیری «به عنوان بهانه‌ ای» برای ساکت کردن صدای منتقدان استفاده کرده‌اند.
در این بیانیه آمده است:‌ «عفو بین‌ الملل نگران است که محدودیت‌ های مربوط به کووید ۱۹ نه اقداماتی موقتی،‌ بلکه بخشی از حمله مداوم به حقوق بشر و فضای مدنی باشند.»
سازمان‌ های حقوق بشری از بیش از یک سال و نیم پیش که همه‌ گیری کرونا در سراسر جهان آغاز شد بارها هشدار داده‌اند که دست‌ کم در برخی از کشورها این بیماری به ابزاری برای ساکت کردن مردم تبدیل شده است.
از جمله خانه آزادی سال گذشته در گزارشی تاکید کرد که حکومت‌ ها در سراسر جهان از همه‌ گیری ویروس کرونا به عنوان بهانه‌ ای برای تشدید کنترل در شبکه اینترنت و سرکوب مخالفان و دگراندیشان استفاده می‌ کنند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »