بنياد مسيحي ايرانيان
new

ابراز نگرانی اسقفهای مسیحی از وضعیت مسیحیان در سرزمین مقدس .

گروهی از اسقف‌های اروپایی در سفر به سرزمین مقدس، با اشاره به حمله به جمعیت حاضر در مراسم خاکسپاری شیرین ابوعاقله، خبرنگارمسیحی نسبت به خطراتی که مسیحیان را در این بخش از جهان تهدید می کند، ابراز نگرانی کردند.
به گزارش سرویس ترجمه «محبت نیوز»- شش اسقف سرشناس اروپایی که از تاریخ ۲۱ تا ۲۶ مه از اورشلیم دیدن کردند، در آخرین روز حضورشان در اسرائیل نسبت به مشکلات جامعه مسیحی این شهر هشدار داده و تاکید کردند حضور جامعه مسیحی برای هویت اورشلیم ضروری است اما هویت مسیحی این شهر به دلیل حضور نظامی اسرائیل تهدید می شود.
به نقل از آژانس خبری کاتولیک، این گروه شش نفره که از اعضای عالی رتبه کنفرانس اسقف‌های کاتولیک انگلستان و ولز در سال ۲۰۰۰ تشکیل شده است، گفته اند:« ما نگرانی‌های جامعه مسیحی اورشلیم درباره محدودیت‌های یکجانبه آزادی عبادت که در عید پاک توسط پلیس اسرائیل اعمال شد را درک می کنیم. ما از غم عمیق و خشمی که مسیحیان اورشلیم نسبت به کشته شدن شیرین ابوعاقله، روزنامه ‌نگار مسیحی و حمله شرم‌آور به عزاداران در مراسم تشییع جنازه او احساس کردند، به خوبی آگاهی داریم.»
شیرین ابوعاقله خبرنگار مسیحی فلسطینی-آمریکایی بود که به مدت ۲۵ سال در شبکه عربی زبان الجزیره فعالیت می‌کرد. او یکی از خبرنگاران فعال در خاورمیانه بود که که اخبار مرتبط با فلسطین را پوشش می‌داد. وی در تاریخ ۱۱ مهٔ ۲۰۲۲ هنگام پوشش درگیری مسلحانه بین سربازان اسرائیلی و پیکارجویان فلسطینی در اردوگاه جنین واقع در کرانه باختری رود اردن به ضرب گلوله کشته شد.
اسقف‌ها همچنین تاکید کردند که اورشلیم “میراث مشترک” یهودیت، مسیحیت و اسلام است و هرگز نباید در انحصار هیچ دین واحدی قرار گیرد.
آنها افزودند که به دلیل پاندمی کرونا گردشگران و زائران کمتری به سرزمین مقدس آمده‌اند که همین مساله تاثیر منفی بر معیشت مردم این منطقه و بخصوص جامعه مسیحی گذاشته است. آنان در خاتمه از زائران خواستند از مسیحیان در سرتاسر سرزمین مقدس حمایت کنند و گفتند: “ضروری است که همه زائران واقعیت زندگی مسیحیان اینجا را درک کرده و به یاری آنان بشتابند.”
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »