بنياد مسيحي ايرانيان
new

ابتلای فرهاد سلمانپور، زندانی سیاسی به بیماری ام اس و تداوم محرومیت وی از حق درمان

فرهاد سلمانپور ظهیر، فعال مدنی و زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ به بیماری ام اس مبتلا شده است.

 این زندانی سیاسی همچنین از ناحیه ستون فقرات و ریه دچار مشکلات حاد است.
فرهاد سلمانپور ظهیر، زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ پس از انجام مراحل سی تی اسکن در مرکز تخصصی و درمانی بنا بر گواهی در پی وجود ضایعه کیستیک به ابعاد ۱۳ در ۱۱ میلیمتر، مشخص شده که به بیماری ام اس مبتلا شده است. این زندانی سیاسی علاوه بر این از مشکلات حاد بیماری ریه و همچنین ضرب دیدگی شدید از ناحیه ستون فقرات بر اثر پرت شدن پائین از تخت خود در زندان با مشکلات عدیده ای مواجه شده و با توجه به ممانعت امین وزیری و سایر مسئولان قضائی در دادسرای زندان اوین از حق درمان و رسیدگی های پزشکی محروم مانده است. نظریه پزشکان متخصص پس از انجام سی اسکن ابتلای این زندانی سیاسی به بیماری ام اس را تائید کرده است. این زندانی سیاسی اواسط آبان ماه سالجاری در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران محاکمه و در انتظار ابلاغ حکم دادرسی خود است. سلمانپور ظهیر، پیش از این هم در پرونده ای مرتبط با افشاگری مافیای شکر در ایران توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ابوالقاسم صلواتی در مجموع به تحمل ۱۸ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.
محمد مقیمی، وکیل دادگستری همزمان با اعلام این خبر گفت: “پس از انتقال فرهاد سلمانپور از زندان تهران بزرگ به مرکز سی اسکن در خیابان کارگر جنوبی که با هزینه شخصی این زندانی سیاسی تمامی این مراحل درمانی انجام گرفته و انجام سی تی اسکن مغزی با توجه به نظریه پزشکی « ضایعه کیستیک به ابعاد ۱۳ در ۱۱ میلیمتر همراه با اسکالوپینگ استخوان مجاور در تمپورال چپ به نفع اراکنوئید در بخشی از بافت مغز » این زندانی سیاسی مشاهده شد. این نکته بیانگر این جمله است که فرهاد سلمان پور به بیماری ام اس مبتلا شده و برای انجام مراحل تخصصی و ام ار آی باید به بیمارستان دیگری در تهران منتقل شود چرا که تداوم محرومیت از انجام مراحل درمانی برای ادامه حیات این زندانی سیاسی بسیار خطرناک است و در حال حاضر مسئولان زندان قضائی و ضایط پرونده از اعزام وی به بیمارستان ممانعت می کنند. همچنین با توجه به مشکلات حادی که فرهاد سلمانپور از ناحیه ستون فقرات به علت پرت شدن از تخت خود که در ارتفاع ۲/۵ متری از سطح زمین قرار دارد صورت گرفته باعث آسیب جدی وی شده و این زندانی سیاسی قادر به راه رفتن بصورت عادی نیست. از سوی دیگر مشکلات حاد ریوی این زندانی سیاسی منجر به افزایش عفونت ریوی وی شده و در زمان تنفس ریه اش صدا می کند.” فرهاد سلمانپور ظهیر،محروم از حق درمان است .
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »