بنياد مسيحي ايرانيان
new

آنگلا مرکل پیشنهاد کار از سوی دبیرکل سازمان ملل را رد کرد

 

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در چارچوب برنامه اصلاحات این نهاد بین‌المللی به مرکل پیشنهاد همکاری داده بود. دفتر صدراعظم پیشین آلمان اعلام کرده که مرکل پیشنهاد کار از سوی دبیرکل سازمان ملل را نپذیرفته است.
دومین دوره دبیرکلی آنتونیو گوترش بر سازمان ملل متحد از اوایل ژانویه سال جاری آغاز شده است. گوترش طرح‌هایی برای ایجاد اصلاحات در این نهاد بین‌المللی ارائه کرده است.
از آن جمله است ایجاد یک نهاد ناظر بر کالاها و مصالح عمومی مردم جهان. نهادی که به مسائل مختلفی و از جمله به موضوع لایه اوزون می‌پردازد و برحسب تعریف می‌تواند حتی پرداختن به تجارت جهانی و امنیت پرواز را نیز در بر گیرد.
به باور دبیرکل سازمان ملل، بحران برخاسته از همه‌گیری کرونا و عدم هماهنگی بین کشورها در امر مقابله با پیامدهای این بحران، ایجاد چنین نهادی را الزامی ساخته است.
آنتونیو گوترش برای ریاست این نهاد مشورتی از آنگلا مرکل، صدراعظم پیشین آلمان درخواست همکاری کرده بود.
دفتر مرکل روز چهارشنبه ۱۹ ژانویه (۲۹ دی) اعلام کرد که صدراعظم پیشین آلمان پیشنهاد گوترش مبنی بر پذیرش مقام ریاست این نهاد را رد کرده است.
در توضیح دفتر آنگلا مرکل آمده است که او هفته گذشته با آنتونیو گوترش تماسی تلفنی داشته و ضمن ابراز تشکر از پیشنهاد این مقام، اعلام کرده است که حاضر به پذیرش آن نیست.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »