بنياد مسيحي ايرانيان
new

آنگلا مرکل خواستار تمدید دو هفته‌ای محدودیت‌های کرونایی شد

‌آنگلا مرکل در آستانه برگزاری نشست نخست‌وزیران ایالت‌ها و دولت آلمان احتمال کاهش محدودیت‌های کرونایی را منتفی دانسته است. شماری از نخست‌وزیران ایالت‌های آلمان نیز تمدید محدودیت‌ها را در شرایط کنونی الزامی اعلام کرده‌اند.

روز چهارشنبه ۱۰ فوریه (۲۲ بهمن) نمایندگان دولت فدرال آلمان و مسئولان ایالت‌های این کشور برای تصمیم‌گیری پیرامون نحوه مقابله با شیوع ویروس کرونا تشکیل جلسه خواهند داد.

این در حالی است که آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و شماری از نخست‌وزیران ایالت‌های این کشور از الزام تمدید محدودیت‌های کرونایی سخن گفته‌اند.

گفته می‌شود که مرکل در نشست آنلاین فراکسیون دو حزب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی اعلام کرده است که با توجه به سطح شیوع ویروس کرونا و نمونه‌های جهش‌یافته آن، محدودیت‌های کرونایی باید تا پایان ماه جاری میلادی تمدید شود.

محدودیت‌های کرونایی پیش‌بینی شده روز ۱۴ فوریه به پایان می‌رسید. صدراعظم آلمان با اشاره به نمونه جهش‌یافته ویروس کرونا در بریتانیا، احتمال گسترش این ویروس در آلمان را منتفی نمی‌داند.

اشتفان وایل، نخست‌وزیر ایالت نیدرزاکسن نیز در گفت‌وگو با نشریه “ویرشافتزووخه” گفته بود، در شرایط کنونی هیچ گزینه‌دیگری در برابر تمدید محدودیت‌های کرونایی وجود ندارد.

شهرداران برلین و هامبورگ نیز اعلام کرده‌اند که تا زمانی که دامنه تاثیرات نمونه‌های جهش یافته ویروس کرونا بر همه‌گیری این ویروس روشن نشده، چاره دیگری مگر تمدید محدودیت‌ها وجود ندارد.

گفته می‌شود که دولت آلمان تصمیم دارد در گام نخست، به تعطیلی مدارس و مهدکودک‌ها پایان داده و آنگاه با توجه به میزان موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا، گام‌هایی تدریجی در راستای کاهش محدودیت‌ها بر دارد.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی انستیتو ربرت کخ، شمار موارد جدید ثبت شده ابتلا به ویروس کرونا در آلمان طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۰۷۲ نفر افزایش یافته و ۸۱۳ نفر دیگر نیز در اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »