بنياد مسيحي ايرانيان
new

آمریکا ۲۶۶ میلیون دلار دیگر به افغانستان کمک می‌کند

آمریکا همزمان با خروج نظامیانش از افغانستان اعلام کرده که ۲۶۶ میلیون دلار دیگر را به کمک‌های انسانی به این کشور اختصاص داده است. قرار است این کمک بیش از همه صرف مبارزه با همه‌گیری کرونا شود.
آمریکا اعلام کرد، ۲۶۶ میلیون دلار دیگر (حدود ۲۱۸ میلیون یورو) را برای کمک‌های انسانی به افغانستان اختصاص داده است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا روز جمعه چهارم ژوئن (۱۴ خرداد) گفت: «در حالی که ایالات متحده نیروهای نظامی خود را از افغانستان بیرون می‌کشد، تعهد ما به این کشور همچنان ادامه دارد.»
قرار است کمک مالی جدید آمریکا پیش از همه صرف مبارزه با پاندمی کرونا در افغانستان شود.
به گفته مقام‌های آمریکایی این پول در درجه اول باید صرف امنیت و حفاظت از افغان‌هایی شود که بیش از همه در معرض خطر قرار دارند، به‌ویژه دختران و زنان.
با احتساب این مقدار، مجموع کمک‌های انسانی به افغانستان از محل بودجه‌ سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ آمریکا به ۵۴۳ میلیون دلار (حدود ۴۴۶ میلیون یورو) می‌رسد.
آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا
آمریکا و سازمان ناتو می‌خواهند، حداکثر تا تاریخ ۱۱ سپتامبر و بیستمین سالگرد حملات تروریستی در ایالات متحده همه نظامیان خود را از افغانستان خارج کنند. تا کنون آمریکا چندین پایگاه نظامی را تخلیه کرده و به افغانستان تحویل داده است..
جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا چند هفته بعد از آغاز به کار خود در این سمت از خروج نظامیان آمریکایی و ناتو از افغانستان خبر داده بود.
خروج نظامیان خارجی به نگرانی‌ها در مورد قدرت گرفتن دوباره طالبان در افغانستان دامن زده است. نیروهای طالبان در هفته‌های گذشته دست به حملاتی جدید زده‌ و چند شهر را محاصره کرده‌اند. این تحرکات به نگرانی‌ها از آماده‌سازی‌های این گروه برای تصرف کامل قدرت در افغانستان افزوده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »