بنياد مسيحي ايرانيان
new

آمریکا مسئولیت انفجارهای کابل را بر عهده داعش می‌داند

انفجار در حوالی فرودگاه کابل

انگشت اتهام درباره انفجارهای خونین خارج از فرودگاه کابل متوجه نیروهای وابسته به “دولت اسلامی” (داعش) است. پیش از این مسئولان امنیتی بریتانیا و آمریکا به شهروندان خود هشدار داده بودند به فرودگاه کابل نزدیک نشوند.
انگشت اتهام درباره انفجارهای خونین خارج از فرودگاه کابل متوجه نیروهای وابسته به “دولت اسلامی” (داعش) است. پیش از این مسئولان امنیتی بریتانیا و آمریکا به شهروندان خود هشدار داده بودند به فرودگاه کابل نزدیک نشوند.
خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه ۲۶ اوت (چهارم شهریور) درباره انفجارهایی که در حوالی فرودگاه کابل روی داده، به نقل از مقامات مسئول ایالات متحده آمریکا اعلام کرده که به باور آن‌ها مسئولیت این حملات برعهده نیروهای وابسته به “دولت اسلامی” (داعش) بوده است.
یک منبع مطلع دیگر آمریکا به خبرنگار رویترز گفته است که آمریکا تحقیقات پیرامون این حملات را آغاز کرده است. او نیز با اشاره به نوع حمله احتمال می‌دهد که این حمله از سوی نیروهای وابسته به داعش صورت گرفته باشد.
بامداد روز پنجشنبه ۲۶ اوت، مقامات امنیتی دو کشور بریتانیا و ایالات متحده آمریکا نسبت به احتمال حملاتی به فرودگاه کابل هشدار داده بودند.
مسئولان یک بیمارستان در کابل اعلام کرده‌اند که تا لحظه انتشار این گزارش حدود ۶۰ مجروح فقط به این بیمارستان منتقل شده‌اند.
پیش از این خبرگزاری‌ها از کشته شدن ۱۱ تا ۱۳ نفر در جریان این حملات خبر داده بودند. از هویت قربانیان و مجروحان این انفجار اطلاعات دقیقی در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته است.
تلاش کشورهای اروپایی
وزارت امور خارجه ایتالیا اعلام کرده است که هیچ شهروندی از این کشور در بین قربانیان و مجروحان این حملات نیست.
انفجار در حوالی فرودگاه کابل
این در حالی است که امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه گفته هنوز ۲۰ اتوبوس حامل شهروندان این کشور و همکاران محلی‌آن‌ها به حمایت و پشتیبانی نظامی نیاز دارند.
برخی از این اتوبوس‌ها در کنار یکی از درهای ورودی فرودگاه کابل متوقف شده‌اند. مکرون گفته است که هیچ تضمینی برای انتقال بی‌خطر این افراد به درون فرودگاه وجود ندارد.
از سوی دیگر، سفیر فرانسه در افغانستان اعلام کرده که حاضر نیست در خاک آن کشور بماند. این موضوع از سوی مکرون در یک کنفرانس خبری با مایکل مارتین، نخست‌وزیر ایرلند اعلام شده است.
گفته می‌شود آخرین هواپیمای نظامی حامل شهروندان آلمانی و برخی از همکاران محلی این کشور خاک افغانستان را ترک کرده است.
گرچه مقامات ایتالیا و بریتانیا اعلام کرده‌اند که در بین قربانیان و مجروحان این حملات شهروندان آن دو کشور نبوده‌اند، شبکه خبری الجزیره اعلام کرده که در این حملات عده‌ای از شهروندان خارجی کشته و مجروح شده‌اند.
گروه طالبان ضمن تایید کشته شدن ۱۳ نفر در جریان حملات روز پنجشنبه در کابل از مجروح شدن شماری از نیروهای خود نیز خبر داده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »