بنياد مسيحي ايرانيان
new

آمریکا خواستار تحقیقات جدید در مورد منشا ویروس کرونا شد

آمریکا می‌گوید منبع ویروس کرونا و زمان واقعی شیوع آن باید مورد بررسی دقیق قرار گیرد. این درخواست واکنش به گزارش‌هایی است که اخیرا در باره بیماری برخی از کارکنان آزمایشگاه ووهان چین در سال ۲۰۱۹، منتشر شده است.
خاویر بسرا، وزیر بهداشت ایالات متحده خواستار تحقیقات مجدد در مورد منشا ویروس کرونا شد. ایالات متحده از متخصصان بین المللی خواست تا برای یافتن منشا این ویروس اقدام به بررسی مجدد کنند. خاویر بسرا در یک پیام ویدئویی به نشست سالانه سازمان بهداشت جهانی گفت که باید به کارشناسان فرصت داده شود تا منبع ویروس و روزهای آغازین شیوع آن را کاملا شفاف و علمی بررسی کنند.
آخر هفته گذشته بود که وال استریت ژورنال گزارش داد که بنابر داده‌های سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا کارکنان آزمایشگاهی در شهر ووهان چین، چند هفته قبل از شناخته شدن ویروس کرونا و شیوع این بیماری برای درمان به بیمارستان منتقل شده‌اند. گزارش به سه مورد اشاره کرده که در نوامبر ۲۰۱۹ رخ داده است. چین چندین بار در گذشته چنین اتهاماتی را رد کرده است.
گزارش مشترکی که در ماه مارس توسط سازمان بهداشت جهانی و دانشمندان چینی منتشر شد به این نتیجه رسید که ویروس احتمالا از خفاش‌ها به گونه دیگری از جانور و سپس به انسان منتقل شده و انتقال آن از آزمایشگاه بسیار بعید است.
البته تدروس ادهانوم، رئیس سازمان بهداشت جهانی همان زمان چین را متهم کرد که از ارائه داده‌ها به محققان بین‌المللی که به مدت چهار هفته در ژانویه و فوریه در ووهان و اطراف آن اقامت داشتند، جلوگیری کرده است.
وان ژیمینگ، رئیس آزمایشگاه ویروس‌شناسی ووهان گزارش وال استریت ژورنال را رد کرده و در روزنامه دولتی چینی Global Times آنرا دروغ محض خوانده است. چین مدعی شده است هیچ موردی قبل از پایان سال ۲۰۱۹ در ارتباط با کرونا وجود ندارد.
ژائو لی جیان، سخنگوی دولت چین نیز تاکید کرده که پیش از ۳۰ دسامبر ۲۰۱۹ هیچ مورد آلودگی در موسسه تحقیقات ویروس ووهان مشاهده نشده است. چین ایالات متحده را متهم می کند که قصد دارد آگاهانه به نظریه منشا این ویروس در مرکز ویروس شناسی ووهان دامن بزند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »