بنياد مسيحي ايرانيان
new

آمریکا به حملات هوایی خود علیه طالبان ادامه می‌دهد

آمریکا در حمایت از ارتش افغانستان چهار حمله هوایی به طالبان انجام داد‌ه است.این حملات همزمان است با خروج نیروهای بین‌المللی از افغانستان. آمریکا می‌گوید در مواقع ضروری به حمایت از نیروهای افغانستان ادامه خواهد داد.
کانال خبری “سی‌ان‌بی‌اس” CNBC روز جمعه اول مرداد (۲۳ ژوئیه) گزارش داد که نیروی هوایی آمریکا شامگاه روز پنجشنبه ۲۲ ژوئیه با دو حمله هوایی علیه نیروهای طالبان از واحدهای نظامی ارتش افغانستان حمایت کرده است.
سی‌ان‌بی‌اس همچنین گزارش داد حملات هوایی آمریکا حاکی از استراتژی واشنگتن در حمایت از نیروهای دولتی افغانستان تا خروج نیروهایش از این کشور است.
جان کربی، سخنگوی پنتاگون در کنفرانس خبری گفت: «ما به انجام حملات هوایی برای حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان ادامه می‌دهیم.» او افزود که ژنرال مکنزی، رئیس ستاد فرماندهی ارتش آمریکا دستور این حملات را داده است.
جان کربی توضیح داد که جزئیات این حملات هوایی را نمی‌تواند ارائه دهد اما اظهارات لوید آستین، وزیر دفاع این کشور را تکرار کرده است که گفته بود آمریکا “برای کمک به نیروهای دولت افغانستان متعهد است”.
جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در ماه آوریل از خروج کامل حدود سه هزار سرباز باقی‌مانده آمریکایی از افغانستان تا یازدهم سپتامبر سال جاری خبر داد. بایدن گفت مأموریت نظامی آمریکا در افغانستان ۳۱ اوت به پایان می‌رسد.
طبق گزارش رسانه‌های آمریکا در روزهای سه شنبه و چهارشنبه نیروی هوایی آمریکا در مجموع چهار حمله هوایی در حمایت از نیروهای ارتش افغانستان انجام داده‌ است. دو حمله از این چهار حمله در قندهار بوده است که به منظور از بین بردن تجهیزات نظامی انجام گرفت که طالبان از نیروهای افغانستان به غنیمت گرفته‌اند.
ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا هم در یک کنفرانس خبری گفت که آینده افغانستان در دست افغان‌هاست و از آن‌ها خواست که اراده خود را در میدان جنگ نشان دهند.
رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد از ۴۱۹ منطقه‌ ۲۱۲ منطقه در کنترل نیروهای طالبان قرار گرفته است.
عالی‌ترین مقام ارتش آمریکا با این‌حال تاکید کرد نیروهای امنیتی افغانستان ظرفیت کافی برای جنگ و دفاع از کشورشان دارند و آمریکا در مواقع ضروری به حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان ادامه خواهد داد.
برخی از مقامات سیاسی و نظامی آمریکا از پیش‌روی نیروهای طالبان علیه نیروهای دولتی افغانستان ابراز نگرانی کرد‌ه‌اند اما گفته‌اند که دولت افغانستان قادر است از خود دفاع کند.
رئیس سازمان سیا: پیروزی طالبان سرنگونی دولت کابل نیست
ویلیام برنز رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا هم در مصاحبه مفصل با رادیو ملی آمریکا گفت موفقیت‌های بزرگ نظامی طالبان نگران‌کننده است اما دولت افغانستان نیز از قابلیت‌های زیادی برخوردار است.
به گفته برنز سازمان سیا پس از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان نیز “ظرفیت‌های” خود برای جمع‌آوری اطلاعات در مورد فعالیت‌های تروریستی در افغانستان را حفظ خواهد کرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »