بنياد مسيحي ايرانيان
new

آمریکا برای دوز سوم واکسن کرونا مجوز صادر کرد

سازمان غذا و داروی آمریکا برای واکسن تقویتی تولید شرکت فایزر−بیون‌ تک که به عنوان دوز سوم تزریق می‌شود، مجوز صادر کرد. این واکسن را قرار است افراد بالای ۶۵ سال و همچنین گروه‌هایی خاص به عنوان دوز سوم دریافت کنند.
آمریکا برای نخستین واکسن تقویتی کرونا که محصول شرکت آمریکایی‌آلمانی فایزر−بیون‌تک است، مجوز صادر کرده است.
این واکسن که حال تاییدیه سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا (FDA) را دریافت کرده، قرار است به عنوان دوز تقویتی یا دوز سوم به افراد بالای ۶۵ سال، افراد در معرض خطر (برای نمونه افرادی با سیستم ایمنی ضعیف) و همچنین افرادی تزریق شود که به علت شغل‌ شان در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا هستند.
سازمان مزبور روز چهارشنبه ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور) همچنین اعلام کرد، افراد مورد نظر می‌توانند شش ماه پس از دریافت دومین دوز اقدام به دریافت دوز سوم کنند.
به گفته مقامات سازمان غذا و داروی آمریکا کارکنان این مشاغل می‌توانند از دوز سوم بهره ببرند: کارکنان بخش بهداشت و درمان، آموزگاران و مربیان کودکستان‌ها و مهدکودک‌ها، کارکنان فروشگاه‌های مواد غذایی و همچنین افراد شاغل در خوابگاه‌ های ویژه بی‌ سرپناهان و یا کارکنان زندان‌ها و بازداشتگاه‌ ها.
بحث در باره لزوم دریافت دوز سوم
هنوز مشخص نیست کسانی که واکسن‌های تولیدی “مدرنا” و “جانسون اند جانسون” را تزریق کرده‌اند، چه زمانی دوز سوم را دریافت خواهند کرد.
کارشناسان کمیسیون مستقل سازمان غذا و داروی آمریکا در حال حاضر تزریق عمومی دوز سوم واکسن کرونا به افراد بالای ۱۶ سال را برخلاف برنامه‌های دولت ایالات متحده آمریکا رد کرده‌اند.
در این راستا از جمله به عوارض جانبی واکسن کرونا که ممکن است در افراد جوان بروز کند، اشاره شده است.
به گزارش سرویس خبری شبکه اول تلویزیون آلمان (تاگس‌شاو) کارشناسان ایالات متحده بر سر ضرورت دوز سوم یا گونه تقویتی واکسن کرونا اختلاف نظر دارند.
موافقان بر این باورند که تزریق دوز تقویتی میزان حفاظت فرد در مقابل ویروس کرونا را بالا می‌برد، به ویژه با توجه به گسترش سویه دلتای این ویروس و همچنین کاهش اثربخشی واکسن تزریق‌ شده به مرور زمان.
مخالفان معتقدند که تزریق دو دوز از واکسن بیون‌تک–فایزر یا مدرنا حفاظت کافی در بدن ایجاد می‌کند و نیازی به تزریق واکسن تقویتی نیست. آنان همچنین تأکید دارند که پیش از تزریق دوز سوم، بهتر است در وهله نخست میزان واکسیناسیون در سطح جهان به ویژه در کشورهای فقیر و کم‌ توسعه افزایش یابد.
دولت آمریکا دیروز چهارشنبه اعلام کرد، با اهدای ۵۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا کمک خود به کشورهای فقیر جهان را دو برابر می‌ کند.
بدین ترتیب مجموع واکسن‌های اهدایی آمریکا به یک میلیارد دوز می‌رسد. پیشتر نیز دولت آمریکا در جریان نشست گروه ۷ که در ماه ژوئن در کورن‌ وال بریتانیا برگزار شد، اعلام کرده بود ۵۰۰ میلیون دوز واکسن به کشورهای فقیر جهان کمک می‌کند.
جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا می‌ خواهد با اعلام “هدف مشترک” در سازمان ملل، ۷۰ درصد جمعیت جهان تا سپتامبر سال آینده واکسینه شوند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »