بنياد مسيحي ايرانيان
new

آمریکا: ایران در مذاکرات هسته‌ای بر سر لغو همه تحریم‌ها پافشاری نکند

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا از ایران خواست در مذاکرات هسته‌ای درخواست‌های حداکثری را مطرح نکند. او گفت ایران در گفتگوهای هسته‌ای عمل گرا باشد. ایران خواستار لغو همه تحریم‌های وضع شده دوران ترامپ شده است.
یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا پس از دومین دور گفتگوهای هسته‌ای بین نمایندگان سیاسی کشورهای ۴+۱ (بریتانیا، فرانسه، چین، روسیه و آلمان) با ایران از مقام‌های جمهوری اسلامی خواست درخواست‌های حداکثری را مطرح نکنند و به طور “سازنده و عمل‌گرا” در مذاکرات مشارکت کنند.
این مقام آمریکایی تاکید کرد پافشاری ایران بر لغو همه تحریم‌های وضع شده دوره دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا می‌تواند مذاکرات برای احیای توافقنامه برجام را به بن‌بست بکشاند.
اظهارات این نماینده ارشد وزارت خارجه آمریکا پس از آن طرح شد که محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران با ارسال یک پیام توییتری خواست ایران را در مذاکرات هسته‌ای احیای برجام در وین مطرح کرده بود.
ظریف: همه تحریم‌ها باید برداشته شود
وزیر امور خارجه ایران در پیامی توییتری نوشت ایران مسیری منطقی برای پایبندی کامل به برجام ارائه می‌کند.
ظریف گفته است آمریکا که بحران را موجب شده باید ابتدا به پایبندی کامل بازگردد و ایران نیز پس از راستی‌آزمایی سریع، اقدام متقابل خواهد کرد.
ظریف از آمریکا خواست “تمامی تحریم‌های ترامپ که ضد توافقنامه برجام بودند” را باید لغو کند.
مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به این درخواست ظریف گفت آمریکا آماده است “تحریم‌های ناسازگار با برجام” را بردارد اما تحریم‌های دیگر همچنان پابرجا می‌ماند.
او خاطرنشان کرد آمریکا حق دارد ایران را در موارد غیر هسته‌ای مثل حقوق بشر و تروریسم تحریم کند.
نماینده آمریکا در واشنگتن که خبرگزاری‌های نامی از او نبردند روز جمعه ۲۰ فرودین (۹ آوریل) تاکید کرد که دولت این کشور در دور اول مذاکرات در وین پیشنهادهای “بسیار جدی” ارائه کرده و اکنون نوبت طرف ایرانی است که در این راستا اقدام کند.
این مقام آمریکایی اظهار داشت، هنوز در مورد اینکه آیا ایران آماده “رویکرد عملی” است، تردیدهایی وجود دارد.
قرار است روز چهارشنبه ۱۴ آوریل (۲۵ فروردین) گفت‌وگوها در سطح معاونین وزارت خارجه کشورهای شرکت‌کننده در توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ ادامه یابد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »