بنياد مسيحي ايرانيان
new

آمریکا آماده‌ پاسخ به انتقام‌جویی ایران برای سلیمانی است

فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) در آستانه سالروز کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی‌های قدس‌ توسط ایالات متحده اعلام کرد، در صورتی که ایران در صدد انتقام‌جویی برآید آمریکا آماده پاسخگویی است.
ژنرال کنت مک‌کنزی، فرمانده سنتکام (ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا) با نزدیک شدن سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی‌های قدس (واحد برون‌مرزی سپاه پاسداران) هشدار داد، اگر ایران در صدد انتقام‌جویی برآید و دست به حمله بزند آمریکا آماده پاسخگویی به آن است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، مک‌کنزی به خبرنگاران گفت: «ما آماده‌ایم از خودمان، دوستان‌مان و شرکای‌مان در منطقه دفاع کنیم و آماده‌ایم در صورت لزوم واکنش نشان دهیم.»
قاسم سلیمانی در سوم ژانویه ۲۰۲۰ در حمله یک پهپاد آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد کشته شد و ژنرال مک‌کنزی هفته‌هاست که با نزدیک شدن به سالگرد این رخداد به منطقه سفر کرده است.
او در گفت‌وگویی تلفنی از مکانی نامعلوم در منطقه به گروه کوچکی از خبرنگاران توضیح داد: «ارزیابی من این است که ما در وضعیت خیلی خوبی به سر می‌بریم و برای هر اقدام از سوی ایران یا گروه‌های نیابتی‌اش آمادگی داریم.»
فرمانده سنتکام گفت، اخیرا از بغداد دیدار و با پاول کالورت، فرمانده ائتلاف ضد داعش (دولت اسلامی) و ژنرال عبدالامیر یارالله، رئیس ستاد ارتش عراق ملاقات کرده است. او همچنین به سوریه رفته و با نیروهای آمریکایی مستقر در پایگاه کوچک “التنف” در جنوب این کشور و نزدیک مرز اردن و عراق دیدن کرده است.
این سفر به دلیل نگرانی‌ از حملات احتمالی ایران بعد از کشته شدن سلیمانی به صورت اعلام‌نشده انجام شده است.
مک‌کنزی گفت که “هر روز” با فرماندهان آمریکایی در مورد حمله انتقام‌جویانه احتمالی ایران گفت‌وگو کرده و ارزیابی‌اش این است که نیروهای آمریکایی از “آمادگی” پاسخگویی” برخوردارند.
او روشن ساخت که حتی با وجود این که آمریکا تصمیم به کاهش نیروهایش تا دوهزار و ۵۰۰ نفر در هر کدام از کشورهای عراق و افغانستان گرفته است، پنتاگون به صورت چشمگیری مواضعش را در اطراف عراق تقویت کرده تا ایران را از حملات احتمالی بازدارد.
ناو هواپیمابر “یو‌اس‌اس نیمیتس” در اواخر نوامبر به آب‌های خلیج فارس اعزام شده و دو بمب‌افکن دوربرد “بی‌۵۲” آمریکا نیز اخیرا بر فراز خلیج فارس در نزدیکی آسمان ایران به پرواز درآمدند تا با نمایش قدرت پیامی روشن به ایران و متحدانش بدهند.
ژنرال کنت مک‌کنزی بعد از به پرواز در آمدن این بمب‌افکن‌ها گفته بود: «دشمنان بالقوه آمریکا باید می‌فهمیدند که هیچ ملتی بر روی زمین آمادگی و توانایی بیش‌تری از آمریکا جهت اقدام سریع و اعزام نیروهای کمکی در مقابله با حملات احتمالی را ندارد.»

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »