بنياد مسيحي ايرانيان
new

آمار موارد مشکوک ابتلا به وبا در کردستان طی دو روز دو برابر شد.

همزمان با انتشار گزارش‌‌هایی از شیوع وبا در کشورهای همسایه ایران، موارد مشکوک ابتلا به این بیماری در استان‌های غربی ایران افزایش یافته است.
فرزام بیدارپور، معاون دانشگاه علوم پزشکی کردستان، روز چهارشنبه، یکم تیر در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا تعداد موارد مشکوک مبتلا به وبا در این استان را ۱۰ نفر اعلام کرد. این در حالی است که در روز ۳۱ خرداد، شمار افراد مشکوک به این بیمار در کردستان پنج نفر اعلام شده بود.
به گفته آقای بیدارپور، جلسات هماهنگی در شهرهای مرزی بانه، سقز، مریوان و سروآباد با مسوولان برگزار شده؛ با این حال تاکنون گزارشی از ابلاغ پروتکل‌های بهداشتی از سوی وزارت بهداشت به شهرهای مرزی منتشر نشده است.
مقامات بهداشت عراق در روزهای گذشته از ابتلای قطعی دستکم ۱۳ نفر و شناسایی ده‌ها مشکوک به ابتلا به بیماری وبا در این کشور به ویژه در استان‌های شرقی این کشور خبر داده‌اند.
مریم مسعودی‌فر، رئیس اداره بیماری‌های منتقله وزارت بهداشت، روز پنجشنبه درباره شیوع وبا در استان‌های مرزی گفت که موارد مشکوک، سابقه سفر به خارج از کشور را داشته‌اند و بعد از بازگشت علائم بیماری در آن‌ها مشاهده شده است.
به گفته خانم مسعودی‌فر، سازمان بهداشت جهانی همه‌گیری وبا در مرز شرقی ایران را تایید کرده و گزارش‌های غیررسمی از همه‌گیری این بیماری در برخی از کشورهای واقع در غرب ایران نیز منتشر شده است.
بیماری وبا یک بیماری باکتریایی است که بیشتر از طریق آب و غذای آلوده منتقل می‌شود و با علائمی چون اسهال و استفراغ همراه است و در صورت شدت یافتن ممکن است منجر به مرگ بیمار شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »