بنياد مسيحي ايرانيان
new

آمار روزانه قربانیان کرونا در ایران دوباره سه رقمی شد

به گفته معاون دانشگاه علوم پزشکی تهران شدت افزایش ابتلا به کرونا در تهران هنوز به اندازه خوزستان و سایر استان‌های بحرانی نیست. ویروس جهش یافته کرونا تا کنون ۲۰ قربانی گرفته و آمار روزانه قربانیان هم به ۱۰۸ نفر رسیده است.

به گفته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران تعداد بیماران بستری در این شهر افزایش داشته اما نه به حدی که بتوان از یک پیک جدی صحبت کرد.

فرشاد علامه به عنوان مثال به شب گذشته (یک شنبه ۱۰ اسفند) اشاره کرده و گفته است: «به عنوان مثال شب گذشته در یکی از بیمارستان‌ها بحران افزایش بیماران بستری را داشتیم و مجبور شدیم تعدادی از بیماران را جابجا کنیم. بنابراین تعداد بیماران بستری مقداری افزایش یافته است، اما شدت این افزایش آنقدر که در خوزستان یا استان‌های با شیوع بالا دیده می‌شود، نیست.»

دکتر علامه تاکید کرده که وضعیت در تهران به صورتی نیست که بتوان از یک پیک جدی صحبت کرد اما تعداد بیماران بستری افزایش ملایمی داشته است.

به گفته او در حال حاضر یک بخش آی‌سی‌یو و دو بخش عفونی بیمارستان امام خمینی فقط به بیماران کرونایی اختصاص دارد و سایر بخش‌ها در خدمت بیماران دیگر است. معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران گفته در صورت لزوم بخش‌های بیشتری در اختیار بیماران کرونایی قرار می‌گیرد.

۱۸۷ مبتلا به ویروس جهش یافته

به گفته معاون وزیر بهداشت تا کنون ۲۰ نفر در سراسر ایران به دلیل ابتلا به ویروس جهش یافته کرونا جانشان را از دست داده‌اند. علیرضا رییسی همچنین از شناسایی ۱۸۷ بیمار مبتلا به این ویروس در سطح کشور خبر داد.

به گفته وی قدرت و سرعت سرایت ویروس انگلیسی کرونا بسیار بالا و کشندگی آن ۳۰ درصد بیشتر از ویروس قدیمی است. معاون وزیر بهداشت تاکید کرده که ”نباید به هیچ عنوان این ویروس را دست کم گرفت“.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز درباره میزان ابتلا به ویروس جهش یافته کرونا در این شهر گفته است: «گزارش‌هایی از بیمارستان‌ها مبنی بر بستری مواردی از ابتلا به ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی داشته‌ایم، اما تعدادش خیلی زیاد نیست. موارد کمی بوده که تمهیدات خاص خودش را دارد و فرد ایزوله می‌شود.»

به گفته او درمان مبتلایان به ویروس جهش یافته تفاوتی با  درمان مبتلایان به ویروس قدیمی ندارد و تنها این افراد شدیدتر ایزوله می‌شوند  و شناسایی کسانی که با آنها در ارتباط بوده‌اند سریعتر انجام می‌گیرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »