بنياد مسيحي ايرانيان
new

آمار رسمی کرونا در ایران؛ ۱۹۷ نفر دیگر قربانی کووید ۱۹ شدند

وزارت بهداشت ایران روز جمعه، ۲۳ مهر، اعلام کرد طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۷ تن دیگر در کشور به دلیل ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان باختند‌ و مجموع جان‌باختگان کرونا به ۱۲۳ هزار و ۶۹۵ نفر رسید.
در شبانه‌روز گذشته همچنین، ۱۱ هزار و ۸۵۷ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که یک‌هزار و ۵۹۱ نفر از آن‌ها بستری شدند.
تعداد کل مبتلایان نیز به حدود پنج میلیون و ۸۰۰ هزار نفر رسیده است.
آمار رسمی کرونا در حالی به‌ صورت روزانه از سوی وزارت بهداشت و برخی مسئولان اعلام می‌شود که مقامات سازمان نظام پزشکی ایران، آمار واقعی را سه تا چهار برابر آمار رسمی می‌دانند.
بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت ایران، بیش از چهار هزار و ۹۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمانی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها بستری هستند.
همچنین بر اساس گزارش‌های رسمی، تاکنون ۴۷ میلیون و ۷۱۳ هزار و ۲۵۸ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۲۲ میلیون و ۸۱۶ هزار و ۵۳۶ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده‌اند.
در حال حاضر هفت شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۰۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۴۸ شهر در وضعیت زرد و ۸۵ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.
با وجود اعلام رسمی کاهش شهرهای قرمز به هفت مورد در روزهای گذشته، برخی از مقامات بهداشتی ایران و کارشناسان درباره اوج‌گیری دوباره کرونا در پاییز به دلیل شیوع گونه‌های جدید هشدار داده‌اند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »