بنياد مسيحي ايرانيان
new

آمار رسمی کرونا در ایران؛ ۱۲۳ قربانی در یک روز، ۳۴ میلیون نفر واکسیناسیون کامل شدند

بنا بر اعلام وزارت بهداشت ایران در روز جمعه، هفتم آبان، در یک شبانه‌ روز گذشته ۱۲۳ نفر دیگر بر اثر کرونا جان خود را از دست داده‌ و نزدیک به ده هزار بیمار جدید شناسایی شده‌اند.
به این ترتیب مجموع جان‌ باختگان این بیماری در ایران به ۱۲۵ هزار و ۹۹۸ نفر و شمار کل مبتلایان به ۵ میلیون و ۹۰۹ هزار و ۴۰۲ نفر رسیده است.
بنا بر این گزارش، نزدیک به ۱۳۰۰ بیمار جدید از روز گذشته در بیمارستان‌ های کشور بستری شده‌ و بیش از ۴ هزار بیمار در بخش‌ مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.
آمار رسمی کرونا در حالی به‌ صورت روزانه از سوی وزارت بهداشت اعلام می‌ شود که سازمان نظام پزشکی پیشتر آمار واقعی را سه تا چهار برابر آمار رسمی عنوان کرده بود.
در همین حال وزارت بهداشت ایران از تزریق دو دُز واکسن به حدود ۳۴ میلیون نفر و تزریق یک دُز واکسن به بیش از ۵۲ میلیون نفر تا هفتم آبان خبر داده است.
به این ترتیب از جمعیت هدف در ایران تاکنون تنها ۳۳ درصد واکسیناسیون کامل شده‌اند.
ایران بیش از ۸۳ میلیون جمعیت دارد و بر اساس اعلام وزارت بهداشت ایران دست‌ کم ۶۰ میلیون نفر از این جمعیت نیاز به تزریق دو دُز واکسن کرونا دارند تا «ایمنی نسبی» حاصل شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »