بنياد مسيحي ايرانيان
new

آمار رسمی کرونا در ایران؛ لغو جریمه‌ ورود غیربومی‌ها به شهرهای قرمز و نارنجی

همزمان با کاهش آمار کرونا و افزایش شمار افرادی که در ایران به طور کامل واکسینه شده‌اند، محدودیت‌های کرونایی با وجود هشدارها درباره احتماع شیوع سویه جدید ویروس موسوم به «اُمیکرون» در حال کاهش است.
در پی اعلام وزارت بهداشت ایران مبنی بر نبود هیچ شهر قرمز و نارنجی کرونایی در کشور، معاون اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی روز شنبه، ۲۷ آذر، اعلام کرد که جریمه مربوط به ورود خودروهایی غیربومی به شهرهای قرمز و نارنجی دیگر اعمال نمی‌ شود.
در همین حال بهرام عین‌ اللهی، وزیر بهداشت ایران، درباره وضعیت ویروس اُمیکرون در کشور گفت که با وجود مشاهده برخی موارد مشکوک و آزمایش‌های انجام‌ شده، هنوز گزارش رسمی از مشاهده سویه جدید کرونا در کشور اعلام نشده است.
سازمان جهانی بهداشت اخیرا هشدار داد که سویه جدید جهش‌ یافته کرونا با سرعتی در حال گسترش است که در سویه‌های قبلی دیده نشده است.
تدروس آدهانوم، رئیس سازمان بهداشت جهانی ۲۴ آذر از شناسایی امیکرون در ۷۷ کشور خبر داده و گفته بود که این ویروس احتمالا در بیشتر کشورها وجود دارد، حتی اگر هنوز در کشوری شناسایی نشده باشد.
تاکنون برخی کشورهای همسایه ایران از جمله پاکستان، ترکیه، امارات و عربستان شناسایی موارد ابتلا به این ویروس را تایید کرده‌اند.
در همین حال وزارت بهداشت ایران روز ‌شنبه، ۲۷ آذر، گزارش داد که طی ۲۴ ساعت گذشته، ۴۱ نفر دیگر به‌ دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌ و بیش از هزار و ۳۰۰ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده‌ است.
بر اساس اعلام وزارت بهداشت، مجموع جان‌ باختگان بر اثر کرونا در ایران به ۱۳۱ هزار و ۳۳ و مجموع کل بیماران مبتلا به ۶ میلیون و ۱۶۹ هزار و ۱۱ نفر رسیده است.
آمار رسمی کرونا در حالی به‌ صورت روزانه از سوی وزارت بهداشت ایران اعلام می‌ شود که مسئولان سازمان نظام پزشکی پیشتر آمار واقعی را سه تا چهار برابر این آمار اعلام کرده بودند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »