بنياد مسيحي ايرانيان
new

آمار رسمی کرونا در ایران؛ شناسایی بیش از ۱۳ هزار بیمار تازه و مرگ ۲۲۶ نفر

وزارت بهداشت ایران اعلام کرد در شبانه‌ روز منتهی به ظهر روز سه‌ شنبه، ۱۳ مهر، ۱۳ هزار و ۲۲۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در ایران شناسایی شده و ۲۱۶ تن نیز جان باختند.
بر اساس این گزارش، از میان بیماران تازه شناسایی‌ شده، ۱۹۲۲ نفر در مراکز درمانی نقاط مختلف ایران بستری شدند.
با احتساب آمار رسمی تازه وزارت بهداشت، شمار قربانیان و مبتلایان این بیماری در ایران به ترتیب به ۱۲۱ هزار و ۵۶۳ نفر و به ۵ میلیون و ۶۵۱ هزار و ۹۶۱ تن رسید.
در حال حاضر، ۵ هزار و ۶۶۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ ها در شرایط شدید این بیماری قرار دارند و تحت مراقبت هستند.
بر اساس اعلام وزارت بهداشت ایران، ۱۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۹۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۷۶ شهر در وضعیت زرد و ۵۸ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.
پس از واردات واکسن‌ های کرونا به ایران و سرعت‌ گرفتن روند واکسیناسیون، شمار قربانیان کرونا در کشور، دست‌ کم بر اساس آمار رسمی، کاهش یافته است.
روز دوشنبه، علیرضا زالی، رئیس ستاد مبارزه با کرونا از کاهش ۵۰ درصدی آمار مبتلایان به کرونا خبر داده و گفته بود: «از ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار شهروند استان تهران، ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر را واکسن زدیم.»
بهرام عین‌ اللهی، وزیر بهداشت ایران هم مدعی شده که «هفته گذشته ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار دوز واکسن یعنی حدود کل جمعیت برخی کشورهای منطقه تزریق واکسن داشته‌ ایم.»
واردات واکسن کرونا به ایران، چند ماه پس از افزایش مرگ‌ و میر ناشی از کرونا در پی ممنوع کردن واردات واکسن‌های آمریکایی و بریتانیایی از سوی رهبر جمهوری اسلامی، صورت گرفت.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »