بنياد مسيحي ايرانيان
new

آمار رسمی کرونا در ایران؛ شمار قربانیان از ۱۲۶ هزار نفر گذشت، بازگشایی مراکز آموزشی از آذر

بنا بر اعلام وزارت بهداشت ایران در روز شنبه، هشتم آبان، در یک شبانه‌ روز گذشته ۱۲۸ نفر دیگر بر اثر کرونا جان خود را از دست داده‌ و نزدیک به هفت هزار بیمار جدید شناسایی شده‌اند.
به این ترتیب مجموع جان‌ باختگان این بیماری در ایران به ۱۲۶ هزار و ۱۲۶ نفر و شمار کل مبتلایان به ۵ میلیون و ۹۱۶ هزار و ۲۱۱ نفر رسید.
بنا بر این گزارش، نزدیک به ۱۱۰۰ بیمار جدید از روز گذشته در بیمارستان‌ های کشور بستری شده‌ و بیش از ۴ هزار بیمار در بخش‌ مراقبت‌ های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.
آمار رسمی کرونا در حالی به‌ صورت روزانه از سوی وزارت بهداشت اعلام می‌شود که سازمان نظام پزشکی پیشتر آمار واقعی را سه تا چهار برابر آمار رسمی عنوان کرده بود.
اعلام رسمی کاهش آمار کرونا از سوی وزارت بهداشت در حالی صورت می‌ گیرد که در روزهای اخیر برخی مقامات بهداشتی و درمانی از «شیب آرام افزایش مراجعان سرپایی» در برخی مراکز درمانی از جمله در تهران خبر داده و آن را از نشانه‌ های «پیک ششم» دانسته‌ اند.
در همین حال همزمان با انتقادهای گسترده از «بازگشایی‌ های عجولانه» به‌ ویژه در مورد مدارس، ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران، روز شنبه گفت که از اوایل ماه آذر می‌ توان برای بازگشایی مراکز آموزشی و دانشگاه‌ ها اقدام کرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »