بنياد مسيحي ايرانيان
new

آمار رسمی کرونا در ایران؛ تعداد قربانیان به حدود ۵۴ هزار نفر رسید

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، می‌گوید در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹۱ نفر از بیماران مبتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند و آمار کل قربانیان کرونا در ایران به ۵۳ هزار و ۸۱۶ نفر رسیده است.

آمارهای وزارت بهداشت ایران همواره از سوی برخی منابع از جمله مسئولان سازمان نظام پزشکی ایران مورد تردید قرار گرفته است و مسئولان این سازمان، آمار واقعی قربانیان کرونا در ایران را سه تا چهار برابر آمار اعلام شده توسط وزارت بهداشت می‌دانند.

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین از شناسایی شش هزار و ۱۵۱ بیمار جدید خبر داده است.بدین ترتیب تا روز سه‌شنبه اول دی‌ماه، طبق آمار وزارت بهداشت، بیش از ۱.۱ میلیون نفر در ایران به کرونا مبتلا شده‌اند.

او همچنین خبر داد که ۵۵۱۹ نفر از بیماران مبتلا به کرونا «در وضعیت شدید» هستند و تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

مقام‌های وزارت بهداشت ایران از سه روز پیش اعلام کرده‌‌اند که هیچ شهری از نظر شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار ندارد و در حال حاضر ۲۰۵ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۲۴۳ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

دولت ایران به طور معمول از ارائه آمارهای تفکیکی مربوط به شیوع کرونا، تعداد قربانیان یا مبتلایان در استان‌ها و شهرهای مختلف خودداری می‌کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »